• Arama

İçinizi Isıtacak Sonbahar Filmleri

İçinizi ısıtacak en iyi sonbahar filmlerini, fragmanlarını ve IMDB puanlarını keşfedin.

Sonbahar demek; yağmurlu havalarda battaniyenin altına girmek, elinize bir kahve almak ve film izlemek demek… Sonbaharın serin havalarında içinizi ısıtacak filmlerin bir listesini yaptık. Şimdiden iyi seyirler!

Good Will Hunting, 1997 (IMDb: 8,3)

Oscar ödüllü film Good Will Hunting, MIT’de hademelik yapan, üstün zekalı bir genç olan Will Hunting’in hikayesine odaklanıyor. Will, tesadüfen karşılaştığı, çözülmesi neredeyse imkansız bir problemi çözünce, üniversitenin profesörlerinden Sean McGuire tarafından keşfedilir. Sokak kavgalarından bir türlü uzak duramayan Will, karıştığı bir olay sonrası hapse düşünce profesörün desteğine ihtiyaç duyar. Bir anlaşma karşılığında kendisini kurtaran profesörle aralarındaki bağ zamanla çok özel bir dostluğa evrilir.

October Sky, 1999 (IMDb: 7,8)

Gerçek bir hikayeden uyarlanan October Sky, baba mesleği olan madenciliği devam ettirmesi beklenen bir gencin kendi hayallerinin peşinden gitmesini anlatıyor. Sputnik’in 1957’de uzaya fırlatılması, Coalwood isimli bir kasabada yaşayan Homer’ın roketlere büyük bir ilgi duymaya başlamasına neden olur. Üç arkadaşı ile birlikte kendi roket denemelerini başlatan Homer’ın tek destekçisi bir lise öğretmenleridir. Yalnızca tek kişinin kendilerine inanması bile, gençleri Ulusal Bilim Yarışmasına taşıyacaktır.

When Harry Met Sally, 1989 (IMDb: 7,6)

Soğuk ve yağmurlu sonbahar günlerinde, içinizi ısıtacak bir romantik komedi: When Harry Mey Sally. Aynı üniversiteden mezun oldukları halde birbirlerini hiç tanımayan Harry ve Sally, mezuniyet sonrası bir yolculuk esnasında tanışırlar. Bu uzun yolculuk sırasında kadın ve erkeğin yalnızca arkadaş olup olmayacakları üzerine yaptıkları tartışma sonucunda, sadece arkadaş olamayacaklarına karar vererek New York'a vardıklarında ayrılırlar. Yıllar sonra tekrar yolları kesişen ikilinin arasında kurulan dostluk, ilişkilerini farklı bir yola sokacaktır.

Planes, Trains, and Automobiles, 1987 (IMDb: 7,6)

Planes, Trains, and Automobiles, birbirine taban tabana zıt iki karakterin birlikte çıktıkları yolculuğu oldukça komik ve samimi bir dille anlatan bir film. Şükran Günü için evine dönmeyi sabırsızlıkla bekleyen Neal, hava alanına ulaşıncaya kadar türlü aksilikle karşılaşır. Aksilikler hava alanında da peşini bırakmaz ve uçağı iptal olur. Bu aksilikler içinde yolunun kesiştiği Del, Neal’in tam aksine hiç susmayan, karısını yeni kaybetmiş bir satıcıdır. Bu ikilinin zoraki yolculuğu, ortaya oldukça komik sahneler çıkaracaktır.

Hocus Pocus, 1993 (IMDb: 6,8)

Hocus Pocus, izleyicisini Cadılar Bayramı’nın büyülü dünyasına sokuyor. 300 yıl önce, Salem’de yaşayan üç kız kardeş, Winifred, Mary ve Sarah, büyü ile uğraştıkları ve cadı oldukları iddiasıyla cezalandırırlar. Takvim 1993 yılını gösterdiğinde, kasabaya yeni taşınan Max isimli bir çocuk, Cadılar Bayramı’nda yanlışlıkla bu üç kardeşi hayata geri getirir. Max; kız kardeşi Dani, kız arkadaşı Allison ve ölümsüz bir kedinin yardımıyla bu cadıları sonsuza kadar durdurmaya çalışır.

Stepmom, 1998 (IMDb: 6,8)

Stepmom, aile ilişkilerini yenilikçi ve sıcak bir perspektiften ele alıyor. Luke, eski karısıyla ani ayrılığının ardından kendine yeni bir hayat kurarak yeni sevgilisi Isabel ile birlikte yaşamaya başlar fakat ikili ile birlikte yaşayan Luke’un çocukları Anna ve Ben bir türlü Isabel ile anlaşamamaktadır. Bu karşılıklı anlaşmazlık günden güne büyüyerek farklı sıkıntılara neden olacaktır. Başrollerinde romantik filmlerin en sevilen isimlerinden Julia Roberts’ı Ed Harris eşliğinde izlediğimiz film, dolu oyuncu kadrosuyla da öne çıkıyor.

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown, 1966 (IMDb: 8,2)

Amerikan’ın en meşhur kurgusal karakterlerinden, Charles M. Schulz tarafından yaratılan Peanuts isimli çizgi dizinin baş kahramanı Charles "Charlie" Brown’un Cadılar Bayramı için özel olarak hazırlanan mini televizyon filmi It's the Great Pumpkin, Charlie Brown; en sevilen yetişkin animasyonlarından biri. 25 dakikalık film, Charlie Brown ve arkadaşlarının Cadılar Bayramı maceralarını anlatıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.