• Arama

İstanbul’un Sanat Ajandasına Brothers Damgası

Contemporary Istanbul ve Brothers, İstanbul’un yeni sanat sezonunu muhteşem bir etkinlikle açtı.

Dostluk, kardeşlik ve cömertlik değerleriyle bir araya gelen Brothers topluluğu, sponsor olduğu Contemporary Istanbul’un hemen öncesinde, İstanbul’un yeni sanat sezonunun açılışı niteliğinde, etkileyici bir etkinliğe imza attı. Sanat, basın ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin ağırlandığı gecede, “İskoçya’nın 85 Aroması” temalı, zengin kültür, tarih, muhteşem doğa ve eşsiz aromaların çağrışımlarını içeren 3 boyutlu kapsayıcı bir video mapping gösterisi gerçekleşti. Esma Sultan Yalısı’nın duvarlarının tuval olarak kullanıldığı, viyolonsel, piyano ve soprano performansların eşlik ettiği, 3 boyutlu video mapping gösterisi izleyicilerden büyük beğeni ve alkış topladı.

Esma Sultan’daki büyülü atmosfere imzasını atanlardan biri de farklı etkileşimlerin izlerini taşıyan müziğiyle Akın Sevgör oldu. Müzisyen, gecedeki canlı performansıyla 12 Eylül’de çıkacak yeni albümü Formation’ı ilk kez dinleyicilerin beğenisine sundu. Gecenin konukları arasında ünlü isimler, sanat camiasının önde gelenleri ve sanat koleksiyonerleri yer aldı.

“İstanbul sanat haritasında görkemli bir konuma yükseliyor”

- Ali Güreli

Gecenin açılış konuşmasını Ferhan İstanbullu yaptı. Etkileyici bir gökyüzüyle başlayıp usul usul yağan yağmurla devam eden, sonrasında güzel bir havada ormanda yürüyormuş hissi yaratan ve mahzende son bulan video mapping’in izleyiciyi anında içine aldığına değinen İstanbullu, sözlerine şöyle devam etti: “Contemporary Istanbul ile çok seçkin bir iş birliğine imza atan Brothers ile birlikte önümüzdeki günlerde de sanatla dolu, keyifli zamanlar geçireceğiz. Bu gecenin özel olarak kıymeti, İstanbul’un sanatla geçecek, en hareketli günlerinin müjdecisi, sanat sezonunun açılışını temsil etmesinden de kaynaklanıyor.”

İstanbullu’nun ardından sahneye çıkan Contemporary Istanbul Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli “Contemporary Istanbul 14. yaşına giriyor. Bu yıl Arter İstanbul Resim Heykel Müzesi’nin açılışı gibi İstanbul’u yeryüzü sanat haritasında görkemli bir konuma yükseltecek çok güzel gelişmeler bizi bekliyor. Contemporary Istanbul’da 500 sanatçı ile 75 sanat galerisinden binlerce eser yer alacak. Sanata yatırım geleceğe, çocuklarımıza yatırımdır. Bu geceyi birlikte gerçekleştirdiğimiz Brothers, Contemporary Istanbul içinde House Of Brothers Lounge’ı ile de aramızda olacak” dedi.

Mehmet Aslantuğ & Arzum Onan

Elif Dürüst, Ertuğrul Özkök, İnci Aksoy

Rabia ve Ali Güreli

Selçuk ve Evin Tümay

Ahmet Güneştekin, Hasan Bülent Kahraman & Yasemin Özkaya, Sarp Evliyagil

Levent Erden, Ayten Danışman, Ali Esad Göksel & Gül Delemen

Sibel ve Bedri Baykam

Özlem Güsar, Mirgün Cabas, Aslı Pamir

Mehmet Ali Bakanay 

Begüm Köroğlu, Sevil Dolmacı, Serra Türker

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.