• Arama

İstanbul'da Çay İçebileceğiniz En İyi Mekanlar

Son yıllarda hızla yükselişe geçmiş olan çay, İstanbul'da hangi mekanlarda içilmesi gerektiğini öğrenin!

Melez Tea Lab – Reşitpaşa, Mudo Maslak, Four Seasons Bosphorus

Çay hakkında denenmeyenleri denemek, keşfedilmeyenleri keşfetmek mottosuyla 2015 yılında hayata geçirilen Melez Tea, tamamı el yapımı çaylarıyla misafirlerine unutulmaz bir çay deneyimi sunuyor. Beyaz çaydan Oolong’a geniş bir yelpazeye sahip Melez Tea, aynı zamanda çaylar hakkında bilgi edinebileceğiniz bir köşeye de sahip. Melez’e özel harmanlar, eğitici çay tadımları, Matcha Affogato ve chai baharatlı sıcak çikolata gibi yaratıcı ürün ve sunumların yanında, Japon dizaynına sahip çay aksesuarları da mekanın detaylarının zenginliğine katkı sağlıyor. Hem geleneksel çaya hem de farklı ve yeni lezzetlere dair tüm detayları keşfetmek isteyenler için Melez Tea Lab, Reşitpaşa’daki ana mekanlarında Pazartesi’den Cumartesi’ye sabah 9 ile akşam 19 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor.

Reşitpaşa, Kongre Caddesi No:81/A, İstanbul;

02122292969

Alice Tea Room – Caddebostan

Anadolu Yakası’nın daha çok yeni gözde çaycısı Alice, enerjisiyle ve iç dekorasyonuyla çay severleri adeta büyülüyor. Mekanda içiminize hazır olarak demlenen envai çeşit çay, her biri kendine has özel bir isimle anılıyor. Sadece sıcak değil aynı zamanda buzlu çay konusunda oldukça iddialılar. Çayın yanında atıştırmalık olarak yiyebileceğiniz kek gibi alternatifler de sunan bu sakin ve huzurlu mekana bir şans vermenizi kesinlikle öneririz!

Caddebostan, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi, No 109/E, Kadıköy, İstanbul;

05332139330

5 Tea & Coffee Time – Teşvikiye

Saat 5 oldu mu, çay saati geldi demektir! 2016 Eylül ayında hizmet vermeye başlayan 5 Tea & Coffee Time, hem geniş bir çay yelpazesine yer veriyor hem de bunun yanı sıra leziz atıştırmalıklarıyla damaklarda ve akıllarda unutulmaz bir yer bırakıyor. Mekan, sadece çay çeşitliliğiyle değil, aynı zamanda sunumlarının güzelliğiyle de akıllara kazınıyor. Dünyaca tanınan ve çok sevilen Ronnefeldt’in çay koleksiyonundan bir aroma seçip keyifli bir zaman geçirmek istiyorsanız, 5 Tea & Coffee Time doğru adres! Haftanın her günü açık olan mekan, müşterilerine sabah 8 ile akşam 23.30 saatleri arasında servis vermekte.

Teşvikiye, Muradiye Bayırı Sokak No:59, İstanbul;

02122607483

Cha’ya – Moda, Galata

Cha’ya, sevenlerine hem Avrupa Yakası’nda hem de Anadolu Yakası’nda eşsiz çaylarını deneme fırsatı sunuyor. 8 farklı ülkeden çay ithal eden Cha’ya, Japoncada “çay evi” anlamına geliyor. Hemen hemen herkesin kendi damak zevkine göre olan lezzeti bulabileceği bir çeşitlilik sunan mekan, yaklaşık olarak 60 farklı çeşit çaya sahip. Türkiye’de daha çok siyah çaya önem verilmesi ve bilinmesini kırmak isteyen Cha’ya, dünyanın dört bir yanından tatlara yer verip İstanbulluları farklı lezzetlere kavuşturmayı amaçlıyor. Demlenen çaylar, ahşap bir servis üzerinde kendilerine has bardaklarda bir dilim kuru portakal ile servis ediliyor. Leziz çaylarının yanında aynı zamanda aperatifler de sunan mekan, kahvaltısıyla da adından söz ettiriyor.

Moda, Bademaltı Sokak No:17/B, İstanbul;

02165508503

Dem – Karaköy, Moda

Dem, ilk olarak 2013 yılında Karaköy şubesini açtıktan sonra, sevenlerini Anadolu Yakası’nda da karşılamak üzere 2017 yılında Moda şubesini açtı. Mottosu çayın sofistike tadını, uzandığı kültürleri de yansıtarak şehre taşımak olan Dem, içten ve samimi atmosferiyle de misafirlerine adeta evde yorgun bir günün ardından sırtını yaslayıp çay keyfi yapma hissiyatını yaşatıyor. Konuklarına 60 farklı çeşit çay sunan mekan, doğuştan çay bağımlısı ülkenin insanlarına özgün bir çay deneyimi vaad ediyor. Sıcak çaylarının yanı sıra yaz mevsimlerinde ferahlamak isteyenler için buzlu çay da sunan mekan, çaylara eşlik eden özgün tatlıları ve atıştırmalıklarıyla da konuklarına keyifli bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

Karaköy, Arap Cami Sokak, No:1, İstanbul;

02122939792

Chado Tea – Arnavutköy, Topağacı, Cihangir

Brezilya’dan Tayvan’a 12 farklı ülkeden yaklaşık 60 farklı çeşit çayı İstanbullularla buluşturan Chado, Türkçe’de “çaya giden yol” anlamına geliyor ve çayın hazırlanışından başlayarak sunumunu ve içimini de içeren seremoniye deniyor. Mekan, çaykoliklere eşsiz bir çay deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Her biri farklı bir aromaya ve kökene sahip çaylar, herkesin damat zevkine göre bir tat bulabileceği şekilde düzenlenmiş. Mekan, özellikle de geleneksel Japon çay seremonilerinde içilen, kahveye bir alternatif olan Matcha çayıyla adından söz ettiriyor. Sağlığa iyi gelen Oolong Tayvan çayı da oldukça tercih edilen çaylar arasında.

Arnavutköy Mahallesi, Francalacı Sokak, No:9/A, İstanbul;

02122650049

BONUS

Moda Aile Çay Bahçesi

Eşsiz deniz manzarası ve içerisinde bulunduğu yeşil ortam dolayısıyla İstanbullular için adeta bir sığınak olan mekan, denize bakarak çay içme keyfine varmanızı sağlıyor. Özellikle gün batımını ince belli çay bardağında siyah çay içerek izlemek isteyenler için, hem bir keyif hem de rahatlık sunuyor. Sabah 8’den akşam 12’ye kadar açık olan mekan, çayın yanında aynı zamanda karnınızı da doyurmanızı sağlayacak atıştırmalıklara sahip.

Moda Caddesi, Ferit Tek Sokak, No:13, İstanbul;

02163379986

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.