• Arama

Erkek Ünlülerin Stil Analizi: Brad Pitt

Stili ile kendisine hayran bırakan Brad Pitt’in tarzından ilham alın.

18 Aralık 1963 doğumlu Brad Pitt, 1991 yılında Thelma & Louise’deki on beş dakikalık rolüyle “Dünyanın En Seksi Adamı” unvanını alarak günümüzde de hala etkisini sürdürmeye devam ediyor. Hem fiziksel özellikleriyle hem de oyunculuk yeteneğiyle herkesi kendisine hayran bırakan Brad Pitt, Fight Club’taki saykodelik imajıyla herkesin duvarlarını süsledi. Her senaryoda bambaşka bir karaktere bürünen oyuncu, her stili de kendisine yedirmeye başarabiliyor. Günlük hayatındaki stili, Fight Club’taki Hawaii gömlek, deri ceket içindeki serseri ve psikopat halinden ve Troy filmindeki savaşçı, zırhlı stilinden bir hayli farklı. Günlük yaşamında nasıl bir çizgisi olduğuna yakından inceleyelim.

Brad Pitt, aynı ekolün yıldızlarından olan Leonardo DiCaprio ile hemen hemen benzer stillere sahip. O da günlük yaşamında beyaz tişört, denim ve chino pantolon tercih etmesinin yanında Pitt de kasket şapka takmayı çok seviyor. Son dönemin yükselen “dad style” onun stil kodu desek yanlış olmaz. Tişörtlerinin üstüne kimi zaman giydiği hırkalarla salaş ve rahat bir görünüm kazanırken kimi zamansa tek renk giyinerek monokrom bir görünüm elde ediyor. Aksesuar konusunda kasket şapkanın yanı sıra erkeklerin çok tercih etmediği şal kullanımını kendi tarzında yorumluyor. Mevsimler arasındaki ayrım kalkalı çok oldu ve Pitt’in de yazın bot giyiyor olması trendleri yakından takip ediyor olduğunu gözler önüne seriyor.

Brad Pitt, formal davetlerde daha çok farklı parçaları birleştirmek yerine açık renkli tek parça, takım elbiseler giymeyi tercih ediyor. Rahat duruşunu göstermek adına kravat kullanmamayı tercih eden yıldız gömlek tercihini her zaman beyazdan yana kullanıyor. Ayakkabı seçiminde ise klasik siyah yerine bordo ve kahve tonlarını seçerek, aksesuarlarını vurgulamayı seviyor.

Pitt’in, kırmızı halı üzerindeki tarzı da günlük yaşamındaki tarzı kadar sade bir görüntü veriyor. Pitt, sade, yalın tarzını her zaman aksesuarlarla ve detaylarla güçlendiriyor. Siyah smokin giyse dahi kuşağına kadar özen gösteriyor. Smokinin yaka ve pantolon kenarlarındaki saten detaylarla yine düşünülmüşlüğün altını çiziyor. Parlak dokuları kıyafetindeki detaylarda yer verdiğinden dolayı ayakkabıda rugandan uzaklaşıp, mat bir deri tercih ediyor. Once Upon a Time in Hollywood filmi için yeniden uzattığı saçları da kendisini, gençlik imajına geri götürüyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.