• Arama

Evinizde Huzuru ve Mutluluğu Yakalamanın 10 Yolu

Evinizde daha mutlu ve huzurlu hissetmek için uygulayabileceğiniz tavsiyelere göz atın!

Daha Lezzetli Yemekler Yapmak için Kendinizi Geliştirin 

Gerek zorunluluktan gerekse hobi olarak yemek pişirmek kaçınılmaz! Eğer zoraki yapanlardansanız bilin ki yemek yapmak, tadına bir kere varılınca, insana terapi gibi gelen ve kendini iyi hissettiren bir aktivite. Mutfağa girdiğiniz andan itibaren boşalan zihniniz ve artan konsantrasyonunuzla, dertlerinizi bir süreliğine unutabilirsiniz. Özellikle de MSA ve USLA gibi akademilerde gidebileceğiniz çeşitli yemek atölyeleriyle kendinizi geliştirerek, hem kendiniz için hem de misafirleriniz için olağanüstü tarifler hazırlayabilirsiniz. Eğer buna ayıracak vaktiniz yoksa kitapçılarda satılan pek çok yemek kitabı alternatifi de bulunuyor. Bizim favorilerimiz arasında Gamze Bursa’nın ikonik hale gelmeye aday Net 425gr ve ünlü şef Jale Balcı’nın pratiklik arayanlar için uygun olan Keyifli Sofralar İçin 50 Pratik Mönü kitabı bulunuyor.

Evinize Güvenlik Sistemi Kurun

Evinizde daha rahat ve huzurlu uyumak için bir güvenlik sistemine sahip olmak kaçınılmaz. Bunun için Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet’in, en son teknolojiye sahip güvenlik çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Merkezden yönetilen kurumlardan büyük iş yerlerine, geniş evlerden büyük bahçeli alanlara kadar herkes için en kapsamlı çözümlerle evinizi güvence altına alabilirsiniz.

Türkiye'nin ilk akıllı güvenlik çözümü Pronet Plus ile alarm sisteminizi uzaktan kontrol edebileceğinizi biliyor muydunuz? Evden alarmınızı kurmayı unutup çıktığınızda, akıllı telefonunuzla bunu dışardan rahatlıkla kontrol edebilisiniz. Akıllı video ile evinizi izleyebilir, görüntülü hareket dedektörünü denetleyebilir, alarm doğrulama yapabilir, kapınızın kilidinden prizlerinize kadar her detayı cep telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz ve ayarlarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Evinize izinsiz giriş tehlikesi olduğu anda Pronet Alarm Sistemi tehlikeyi algılar ve sirenler devreye girer. Çıkardıkları 100 desibellik ses ile tüm çevreyi uyaran sirenler, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşır. Ek olarak, Görüntülü Hareket Dedektörü sayesinde olayın görüntüsünü saniyeler içerisinde telefonunuza iletir. Bu alarm sinyali, anında Alarm Haber Alma Merkezi’ne iletilir. Eğer kullanıcı isterse, Görüntülü Hareket Dedektörü’nün çektiği olay anının görüntüleri de Alarm Haber Alma Merkezi’ne iletilir ve alarm durumunun görüntülü kontrolü yapılır.

Alarm sinyali Pronet’e ulaştıktan ortalama 10 saniye içerisinde Pronet size ulaşamazsa yakınlarınızı arayarak tehlikeyi teyit eder ve gerekli ise emniyet güçlerinin adresinize yönlendirilmesini sağlar. Böylelikle siz uykunuza huzurla devam edebilirsiniz.

Sadece hırsızlara karşı değil, evinizin içinde çıkabilecek herhangi bir yangın, acil sağlık, gaz kaçağı ve su baskını anlarında da alabileceğiniz güvenlik önlemlerini unutmayın!

Alarm sisteminiz ile birlikte çalışan duman-ısı dedektörü evinizdeki duman ve ani ısı değişikliklerini fark eder ve Pronet Alarm Haber Alma merkezine sinyal gönderir.

Gaz dedektörleri ile evinizde karbon monoksit, LPG ve doğalgaz kaçaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Alarm sisteminiz, bu dedektör sayesinde evinizde bir gaz kaçağı oluşması durumunda hemen fark eder ve Pronet Alarm Haber Alma merkezine sinyal gönderir.

Evcil Hayvan Sahiplenin

Her eve dönüşünüzde sizi herkesten önce karşılayan, sizinle oynamak için belki de can atan, sabahları uyandığınızda varlığıyla sizi neşelendiren bir hayvan sahiplenmek nasıl bir his olurdu? Sahipleneceğiniz dört patililer, evinizde huzurlu bir alan açabilir. Hayvanınız için yaratacağınız bir köşe bile evinize renk, size de mutluluk getirebilir. Günün yorgunluğunu ve stresini birlikte oynayarak atarken, aynı zamanda eve geldiğinizde sizi pencerede bekleyen ve sizi koşulsuz seven bir canlının varlığı, evinizdeyken huzuru yakalamanız için büyük bir neden.

Misafir Ağırlamaktan Çekinmeyin

Sevdikleriniz için unutulmaz bir sofra hazırladığınızı ve evinizde hep birlikte keyifli bir akşam geçirdiğinizi hayal edin. Peki neden bu bir hayal olarak kalsın? Hemen şimdi onları arayıp önümüzdeki haftaya hep birlikte bir plan yapabilirsiniz. Sevdiklerimizle geçirdiğimiz vakitler, aslında huzuru ve mutluluğu yakalamak için hayattaki en büyük şanslardan. Evinizin davet sonrası dağılacak olması işin kötü ve çetrefilli kısmı olduğunu kabul edelim, fakat öte yandan da geçirilen güzel vakit, yapılan güzel sohbetler geriye dönüp hatırladığınızda bile size mutluluk ve huzur verecek olan anılar olarak sizde yer edebilir.

Kendi Özel Alanınızı Oluşturun

Yoğun ve yorucu bir günün ardından evinize gittiğinizde, kalan birkaç saatlik boş vaktinizi nasıl değerlendirmekten keyif alırsınız? Bu düşünceden ilham alarak evinizde kendinize özel bir alan yaratın. İlk adımda, hobileriniz doğrultusunda hangi odanın amacınıza hizmet edebileceğini bulun. Daha sonra bu oda içinde kendinize bir köşe oluşturun. Örneğin, günün yorgunluğunu üzerinizden atmak ve huzur bulmak için kitap okumayı tercih ediyorsanız, oturma odanızın köşesinde, bir kitaplık ve okuma koltuğu eşliğinde bir okuma köşesi yaratabilirsiniz.

İyi Hissettirecek Işıklandırma Sistemi Kurgulayın

Işıklandırma sistemlerinde çoğu insanın bildiği gibi sarı ve beyaz ışıklar yaygın olarak kullanılır. Uzmanların genel tavsiyesi olarak oturma odası, yemek odası, yatak odası ve evin diğer odalarında sıcak beyaz renk olarak bilinen sarı ışıklandırma kullanılmalıdır. Çünkü sarı ışık, diğer ışıklara istinaden çok daha az mavi ışık içerdiğinden gözleriniz için daha rahatlatıcı bir etkiye sahip. Soğuk renklerin uyku problemine de yol açtığı bilindiğinden, evde beyaz ışığa maruz kalmak uyku problemlerine yol açabilir ve huzursuz olmanızı sağlar. O yüzden evinizde ağırlıklı olarak sarı ışık kullanmak, daha huzurlu ve mutlu olmanız için ilk adım.  

İyi Bir Müzik Sistemi Edinin

Kim güne Beethoven’ın 9. Senfonisiyle başlamak istemez ki? Yatıştırıcı bir müziğin insan sağlığı üzerinde büyük bir faydası olduğu birçok araştırma tarafından kanıtlanırken, bunu evinize taşımak evinizde huzuru yaratmanın belki de ön koşullarından biri. Klasik müziğin dinlendirici ezgisi evinizde yankılanırken, siz de köşenizde uzanarak kendinizi melodinin akışına bırakabilirsiniz. Fakat müziği tam anlamıyla hissetmek ve anın akışına kapılmak için ihtiyacınız olan şey bir müzik sistemi. İyi bir müzik sistemine yapacağınız yatırım, yorgun bir günün ardından evinizde dinlenirken dinlediğiniz müziğin her bir ritmini hissetmenizi sağlayarak evinizin keyfini çok daha canlı yaşamanıza sebep olabilir.

Mumlarla Huzurlu Bir Atmosfer Yaratın

Evinizin aurasını değiştirecek aromalı mumlar ile kendinize huzurlu bir ortam yaratabilmeniz mümkün. Birbirinden farklı aromalar içeren mumlar, bir yandan görsel açıdan evinizi beslerken, bir diğer yandan evinizin havasını temizler. Sigara kokusu gibi kötü kokuları alan mumlar, sizlere sağlıklı bir yaşama ortamı sunar. Hem daha sağlıklı hem de huzurlu bir ortam yaratmak için, evinizi mumlarla dekore edin.

Size Zaman Kazandıracak Ev Asistanlarından Faydalanın

21. yüzyılın öne çıkan teknolojilerinden biri akıllı ev asistanları. Akıllı ev asistanları ile evinizdeki birçok cihaza tek kumanda üzerinden ulaşabilir, hepsini kontrol edebilirsiniz. Bluetooth, Wi-Fi ve diğer bağlantılar aracılığıyla çeşitli cihazlarla bağlantı kurabileceğiniz akıllı ev asistanları ile aydınlatmaların, güvenlik kamerasının, sensörlerin ve alarmların kontrolüne ulaşabilirsiniz. Tüm kontrollerin tek bir uygulamaya entegre edildiği, hayatınızı oldukça kolaylaştıracak bu sistem ile vaktinizi daha verimli değerlendirebilirsiniz.

Kokuların Gücünden Faydalanın

Evinizi farklı kokularla canlandırırken, kendinizi de şımartmaya ne dersiniz? Kokular, girdiğimiz ortamların aurasını belirlerken, güzel kokular o mekanla alakalı daha olumlu düşünmemizi bile sağlayabiliyor. Her bir koku adeta bir imza gibi farklı karakteristiklere sahip olabiliyor ve bizi de farklı şekillerde etkiliyor. Evinize taşıyacağınız lavanta ya da vanilya kokusu stresinizi alırken, öte yandan da sizi rahatlatıp huzurlu ve deliksiz bir uyku almanıza yardımcı olur. Diğer yandan, mutfağınızda pişen bir kekin kokusu tüm evi sardığında hissedeceğiniz güven ve aşinalık duygusu, sizi fazlasıyla mutlu ve huzurlu hissettirebilir. Gerçekten de, kokuların mutlulukla bir ilgisi var!

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.