Jean Paul Goude Sergisi

 

Jean Paul Goude Sergisi

İllüstratör, fotoğrafçı, art direktör, grafik tasarımcı ve koreograf gibi pek sıfatın sahibi olan Jean-Paul Goude’un So Far, So Goude adlı sergisi, Milano’daki Padiglione di Arte Contemporenea’da açıldı. 16 Haziran’a kadar devam eden ve Tod’s’un sponsorluğunda gerçekleştirilen sergi, Fransız sanatçının sanat kariyeri boyunca yaptığı işleri gözler önüne seriyor.

OGGUSTO olarak sizi görsel bir şölene davet ediyoruz. PAC Museum’daki So Far, So Goude sergisinde Jean-Paul Goude’nin 240 eseri yer alıyor. Sergide, 1960’ların ortasında, Goude’nin resim yapmaya ilk başladığı dönemden resimler de, en yeni çektiği fotoğraflar ve yönettiği video’lar da görülebilir.

Tod’s’un sponsorluğunda gerçekleştirilen sergide, Goude’nin 1970’li yıllarda Esquire dergisinin art direktörlüğünü yaptığı dönemde, dergide yer alan çekimler de yer alıyor. Grace Jones ve Naomi Campbell gibi pek çok ismin fotoğrafı sergide görülebilir.

Goude, dijital tekniklerin bu kadar ilerlediği bir dönemde bile kağıt ve kalemle çizim yapmayı tercih eden bir sanatçı. Chanel, Kenzo, Guerlain, Vionnet ve Shisheido gibi pek çok marka için hazırladığı ilanlar da sergide yer alıyor. “Bu sergi için geçmişe döndüm ve işlerimin köklerine karar vermeye çalıştım” diyen Goude, “Profesyonel hayatım ve özel hayatım arasında hiçbir sınır yok” diye ekliyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular