• Arama

Louis Vuitton’dan Orta Çağ Kadınlarından Esinlenen Koleksiyon

Louis Vuitton, ilhamını orta çağın kadın kahramanlarından alan yeni Yüksek Mücevher koleksiyonu Riders of the Nights'ı tanıttı.

Louis Vuitton’un yeni High Jewellery koleksiyonu Riders of the Nights, kendi kaderlerini çizen ve sınırlarının ötesine çıkan güçlü orta çağ kadın kahramanlarından esinleniyor. Kararlılığın ve bağımsızlığın vücut bulmuş hali olan kadınlar, taşıdıkları bu değerler ile Louis Vuitton kadınını yansıtıyor.

Riders of the Nights, orta çağ kahramanlarının görkemlerini yansıtan, ışıktan yapılmış bir zırhı andıran parçalar sunuyor. 50 parçadan oluşan koleksiyon, parıldayan değerli taşları ve elmasları barından bir koreografi oluşturuyor.

Koleksiyonun en göz alıcı parçaları arasında, 19.31 karat kadifemsi kraliyet mavisi safir ile işlenmiş 1600 adet elmastan oluşan The Royaume kolye yer alıyor. Kolyenin tasarımı, kapıları, zincirleri ve asma köprüleriyle öne çıkan orta çağ kalelerinin mimarisinden esinleniyor. Zırhların boyun bölgesini için özel olarak tasarlanan gerdanlık şeklindeki The Royaume kolye, işlemeleri ve estetik görünümü ile göze çarpıyor. Kolyenin tam ortasında yer alan kraliyet mavisi safir, krallığın korunmasını simgeliyor. Kolyeye, benzer tasarımlara sahip yüzük ve küpeler eşlik ediyor.

Koleksiyonun bir başka serisi The Cavalière, şevk ve cesareti simgeleyen değerli spinel taşını barındırıyor. Serinin dikkat çeken parçası The Cavalière kolye, turuncu ışıltılar içeren derin kırmızı rengindeki spineller ile elmaslardan oluşuyor.

Talisman serisinde yer alan zümrütlerin kristalli parlakları, mücevher ustasının itinalı çalışmasını vurguluyor. Bir yanda yuvarlak ve baget kesim taşlar ışıkla oynarken, diğer yanda taşların kibar dizilimi adeta aşkı içinde saklıyor. Serinin en gösterişli parçası Talisman kolye, boynun etrafına dizili 70 safir ve 100 zümrüt taşın yanı sıra elmas detayları ve ucunda taşıdığı göz alıcı madalyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Sade çizgileri, ışık ve gölge oyunları, gösterişli ilmekleri ve keskin simetriler ile asimetrilerden oluşan koleksiyonun The Reine seti dikkatleri kullandığı eşsiz değerli taşlara çekiyor. Orta çağın öncü figürlerinden La Reine (Kraliçe), kendi kaderinin kontrolünü elinde tutan, bağımsız ve kararlı bir kadın olarak koleksiyonda karşımıza çıkıyor. Baş döndüren deniz yeşili zümrütlerden yapılan The Reine kolye, egemen gücün ve hanedan mücevherlerin ihtişamını anımsatıyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.