• Arama

14. Contemporary Istanbul İçin Geri Sayım Başladı

Geçtiğimiz 13 yıldan beri sanat dünyasında çok ses getiren Contemporary Istanbul, 12-15 Eylül 2019 tarihlerinde tekrar kapılarını açıyor. 

Her yıl Eylül ayında Türkiye ve dünya çağdaş sanatının en iyi örneklerini Avrupa ve Asya’nın buluşma noktasında bir araya getiren Contemporary Istanbul, son 13 yıldır sanat dünyasına damgasını vuruyor. Bu yıl 12-15 Eylül 2019 tarihilerinde 14. edisyonuyla kapılarını sanatseverler için tekrar açacak olan etkinlik, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda gerçekleşiyor. Akbank ana sponsorluğunda düzenlenecek olan fuarın artistik direktörlüğünü Anissa Touati üstleniyor.

“14. Contemporary Istanbul’da, geçmişten bugüne Akdeniz havzasının bütünleşik doğasını keşfe çıkarak, “Akdenizlilik” kavramını derinlemesine ele alıyoruz.”

Anissa Touati’nin Akdenizlilik kavramının enine boyuna işleneceği söylediği fuar, Türk galerilerinin yanı sıra uluslararası çağdaş sanat galerilerine de yer verirken gelişen yerel sanat dünyasına ve pazara küresel bir erişim imkânı sunuyor.

Üstlendiği bu misyonla çağdaş sanat için önemli bir platform olduğunu birçok kere kanıtlayan Contemporary İstanbul’da bu yıl yaklaşık 30 yerli 45 yabancı galeri yer alıyor. Öte yandan geçtiğimiz senelerde fuara katılan Pi Artworks, Zilberman, Dirim Art and Sanatorium gibi galeriler bu yılki etkinlikte de yer almaya devam ediyor. 14. edisyonda birçok galeri ise ilk defa Contemporary Istanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Fuar alanında ilham verici ve ufuk açıcı yeni fikirlerin yer alması için Contemporary Istanbul’un çaba gösterdiğini vurgulayan Contemporary Istanbul’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli şu cümleleri kurdu: “Vizyonumuzu geniş kitlelerle paylaşma ve İstanbul’un gelişen sanat sahnesine paralel olarak büyüyen pazar ve koleksiyoner kitlesi için benzersiz bir platform olmayı sürdürme yolunda Anissa Touati ile birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Türkiye ve çevresinde üretilen en iyi ve seçkin çağdaş sanat eserlerine erişim noktası niteliği taşıyan CI, Touati’nin katkılarıyla daha da güçlenecek.“

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.