• Arama

GastronoMetro Şeflerinden Ayın Tarifi – Temmuz

GastronoMetro şeflerinin OGGUSTO’ya özel olarak hazırladığı Temmuz ayının leziz tarifini öğrenin.

Tropikal Meyveli Helatiye

Malzemeler

6 Kişilik

250 gram Su, 28 gram Buğday Nişastası, 150 ml Süt, 80 gram Toz Şeker, 1 adet Damla Sakızı,1 adet Jelatin Yaprağı, 1 adet Dragon Fruit, 1 adet Passion Fruit, 3 adet Çilek, 1 adet Mango, Taze Nane Yaprağı

Şerbet:

500 gram Su, 120 gram Toz Şeker, 50 ml Gül Suyu, Pancar Tozu (renk için, eser miktarda)

Hazırlanışı:

Şerbet için şeker, su, gül suyu ve pancar tozu kaynatılır ve soğumaya bırakılır. Muhallebi için olan su, süt, şeker, nişasta ve damla sakızı hep birlikte kaynatılır. Ocaktan alınan karışıma soğuk suda yumuşatılmış olan yaprak jelatin ilave edilir ve karıştırılır. 1cm derinlikteki tepsiye dökülen karışım donana kadar +4⁰C’de bekletilir. Muhallebi küp şeklinde kesilir, meyve küpleri ve şerbet ile servis kâsesine konulur. Soğuk olarak nane yaprakları ile servis edilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.