Balenciaga Sergisi

 

Balenciaga Sergisi

Belçika’daki Antwerp's Modemuseum’da 14 Ağustos’a kadar devam edecek Game Changers sergisi, İspanyol couture tasarımcısı Cristóbal Balenciaga’nın 20. yüzyılda, tasarımlarıyla kadının siluetini nasıl değiştirdiğini ve moda dünyasına etkisini gözler önüne seriyor. Balenciaga Sergisi radarımızda.  

Game Changers sergisi, Balenciaga’nın özellikle 1950’li ve 1960’lı yıllardaki tasarımlarına yoğunlaşarak 20. yüzyılda, kadının siluetini kum saati figüründen uzaklaştırarak nasıl özgürleştirdiğini anlatıyor. İspanyol tasarımcı Cristóbal Balenciaga, kadınlara içlerinde daha rahat hareket edebilecekleri, mimari formlara sahip tasarımlar hazırladı. Sergide, tasarımcının yıllar içinde tasarladığı 100 couture ve hazır giyim modelin yanı sıra kendisinden ilham alarak koleksiyon hazırlayan tasarımcıların modelleri de yer alıyor.

Fransız tasarımcı Christian Dior’un kendisi için, “Haute couture bir orkestradır. Kondüktörü de Balenciaga. Biz diğer ülkeler müzisyenleriz ve onun verdiği direktifleri uyguluyoruz” dediği 1895 doğumlu tasarımcı houte couture’un kodlarını yazdı.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular