• Arama

İstanbul'da Lezzetli Cheesecake Yiyebileceğiniz 8 Mekan

İstanbul’da en lezziz Cheesecake’ler bulabileceğiniz sevdiğimiz 8 mekanı öğrenin.

Cheesecake bir Amerikan tatlısı olarak biliniyor olsa da aslında binlerce yıl önceye uzanan bir tarihi var. Ama evet, krem peyniri ekleme fikri Amerika’da doğduğu için dünyada Amerikan tatlısı olarak anılıyor. Oldukça farklı varyasyonlar ile hazırlanabilen Cheesecake hem hafif hem de tatmin edici tatlıların başında yer alıyor. Son senelerde İspanya’nın Bask Bölgesi’nden tüm dünyaya yayılan San Sebastian Cheesecake ve Vegan alternatifleri başta olmak üzere Cheesecake asla vazgeçilemeyen o tatlardan! Biz de İstanbul’un en iyi Cheesecake yapan mekanlarını incelemeye aldık!

Padoca Bakery & Cafe

İstanbul’un yeni gözde semtlerinden Reşitpaşa’da yer alan Padoca, şık ve minimalist iç dizaynı ile ziyaretçilerine huzur dolu bir ortam sağlıyor. Mekandaki tüm detaylar incelikle düşünülüp yerleştirilmiş. Padoca, özellikle ekmekleri konusunda oldukça iddialı. Pastane bölümü ise birbirinden güzel tatlıları barındırıyor. Her geçen gün giderek daha da popülerleşen San Sebastian Cheesecake akımının en lezzetli duraklarından biri Padoca. Ayrıca La Vina Cheesecake’i ile menüsünün en yeni üyesi Banoffee Cheesecake’i de denemenizi tavsiye ederiz.

Minval

Akmerkez yakınlarındaki sakin ve huzur dolu Akatlar Yaren Sokak’ta yer alan Minval, İstanbul’un en yeni mekanlarından. Geleneksel üretim anlayışı içinde zanaatkar usulü yemek yapımı ilkesini benimseyen pastane, mevsimlik olarak hazırladığı menüsünde kaliteli ve organik olmayan malzemelere yer vermiyor. Mekanın doğaya ve gıdaya saygılı şefi ve kurucusu Zeynep Karahan, günlük olarak özel yapım çikolatalar ve tatlılar hazırlıyor. Özellikle mevsim meyveleri ile hazırlanan cheesecake’leri oldukça meşhur.

Maria's Cheesecakes

İlk şubesini 2006 yılında Çavuşbaşı’nda açan Maria’s Cheesecakes, İstanbul’un her yanından gelen müşterilerinin desteğiyle şu an Ataşehir, Beşiktaş, Acıbadem ve Göktürk’teki şubelerinde de ziyaretçilerini ağırlıyor. Mekan; birbirinden leziz brownie, tart ve kurabiyelerinin yanı sıra, asıl olarak her biri kendine özgü benzersiz tasarımlara sahip cheesecake’leri ile öne çıkıyor. Katkı maddesi içermeyen, en kaliteli malzemelerle ve el işçiliğiyle hazırlanan cheesecake’lere, taze meyvelerden yapılmış günlük soslar eşlik ediyor. Maria’s Cheesecakes’in en sevilen cheesecake’i ise limonlusu.

Rafine Espresso Bar

Türkiye’de kaliteli kahveciliğin öne çıkan mekanlarından biri olan Rafine Espresso Bar, birbirinden özel tatlara sahip kahvelerinin yanı sıra, şef Kaan Değer’in hazırladığı tatlılarıyla da Anadolu yakasının kalbi Kadıköy Moda’nın en gözde mekanlarından biri. Servis edilen tatlıların kahve çeşitleriyle uygun bir eşleşme yakalamasına da özellikle dikkat ediliyor. Espresso barın en çok öne çıkan ve İstanbul’un dört bir yanından insanları çeken tatlısı ile meşhur San Sabestian Cheesecake’i.

Mittag

İstanbul’un en iyi yemek okullarından Mutfak Sanatları Akademisi mezunu şef Fatma Yıldırım’ın mekanı olan Mittag, yalnızca restoran değil aynı zamada yemek atölyelerinin ve özel davetlerin de düzenlendiği bir lokasyon. Mevsim standartlarına göre günlük olarak hazırlanan öğle yemeği menüsü ve son zamandaların trendi olan kase yemekleriyle ön plana çıkıyor. Lezzetli yemeklerinin yanı sıra tatlılarda da son derece iddialı. Az ama öz olan tatlı menüsünün en lezzetlisi yanık cheesecake diyebiliriz, mutlaka denenmeli.

Marcel Patisserie

Reşitpaşa’da konumlanan Marcel Patisserie’ye adımınızı attığınız anda mükemmel kokularla beraber yemek kitaplarının bulunduğu büyük bir kitaplık ve dinlendirici bir müzikle karşılıyor sizi. Mekanda, leziz ekmek ve kruvasanların yanı sıra birbirinden güzel tatlı seçenekleri bulunuyor. Özel günlerinizde sizin için pasta siparişi de alan mekanın San Sebastian cheesecake’i, İstanbul’un en iyilerinden.

B Blok

Son birkaç yıldır oldukça popülerleşen semtlerden olan Akaretler’de her daim kapısında sıra olan bir kafe dikkatinizi belki çekmiştir. B Blok, ülkemizde hızla ön plana çıkmış olan San Sebastian Cheesecake’i ile onlarca insanı yaz kış demeden sırada bekleten bir mekan. Peki nedir bu San Sebastian Cheesecake? Oldukça akışkan bir kıvamı olan bu cheesecake türünün en önemli özelliklerinden biri alışık olduğumuz bisküvili alt tabanın bulunmuyor olması. Ayrıca sosla da servis edilmeyen San Sebastian, hem tat olarak hem de ağızda dağılışı bakımından oldukça hafif bir tatlı. Türkiye’de yanık cheesecake çılgınlığını başlatan mekan olan B Blok’da bir gün kesinlikle bu lezzeti denemelisiniz! Sıra gözünüzü korkutmasın çünkü hızlı ilerliyor.

Zula

Gurme burgerlerin İstanbul’da en sevilen adreslerinden biri olan Zula, orijinal Harbiye şubesinin yanı sıra 2018 yılında açtığı Kanyon şubesi ile de misafirlerini ağırlıyor. Oldukça sade bir menüye sahip olan mekanın gizli silahı ise San Sebastian Cheesecake’leri. Oldukça hafif bu tatlı ağızınıza attığınız anda sanki bulut yiyormuş hissini veriyor. Kıvamı ve şeker oranı ile Zula, San Sebastian savaşlarında favorilerden biri.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.