• Arama

Piaget’nin İlhamını Çölden Alan Koleksiyonu: Golden Oasis

Piaget, dünyanın doğa harikalarından biri çöllerden esinlenerek oluşturduğu yeni koleksiyonunu 2019 Paris Couture Haftası'nda tanıttı.

Nefes kesen çöllerin gizemli dalgalarından esinlenen Golden Oasis, gün batımından şafağa kadar canlı renkleri ve koyu tonları koleksiyonda bir araya getiriyor. Koleksiyon, sizleri engin çöl boyunca büyüleyici bir yolculuğa çağırıyor.

Koleksiyon bu çekici çevreyi üç parçaya bölerek ele alıyor: Play of Lights, Desert Minerals ve Native Bloom. Piaget’in zanaatkar elinden çıkmış ustalığı ve ileri görüşlü hayal gücü önderliğinde koleksiyon, altın ve renkli mücevher detayları içinde ihtişamla parlıyor.

Cesur ileri görüşlü yorumları ve el becerisi ile öne çıkan Piaget, 140 yılı aşkın bir süredir dünyanın en prestijli saat tasarımcısı mücevhercilerinden biri olmaya devam ediyor. Piaget’in yüksek mücevher koleksiyonları, usta zanaatkarların değerli metalleri, saf taşları ve yenilikçi tasarımları gerçek birer sanat eserine dönüştürdüğü markanın cesur stilinin en güçlü yansımasını oluşturuyor.  

Play of Lights

Koleksiyonun Play of Lights bölümü, ilhamını çölü kaplayan sonsuz gökyüzünden alıyor. Gündüzleri güneşin ışığıyla aydınlanan gökyüzünden yıldızlı geceye kadar, gökyüzünün parlaklığı ışıldayan mücevherler ve altın ile yeniden yaratılıyor.

Play of Lights bölümü içinde yer alan Golden Hour seti, güneşin en tepede olduğu kısa bir süre içinde, sıcak güneş ışınları atlında parlayan kumlu yeryüzünden esinleniyor.

Güneşin doğuşundan hemen sonraki ve batışından hemen önceki o kısa anı yansıtan Golden Hour kolye, güneşe şiirsel bir övgü niteliği taşıyor. Sarının sıcak tonları ve beyaz elmasların birleşimi ile bir yandan güneş ışığının mükemmel bir yansıması olan kolye, diğer bir yandan taşıdığı canlı sarı tonlarıyla da çöl kumunun parlaklığını yansıtıyor. Kolye, 6.63 karat markiz kesim özel sarı elmaslardan oluşuyor.

Desert Minerals

Yoğun renkleri barındıran bir palet, benzersiz tasarımlar ve karmakarışık biçimlerle tasarlanan Desert Minerals, hayatın saflığını ön plana çıkarıyor. Koleksiyon, değerli elmasları, yakutları ve safirleri birer sanat eserine dönüştürüyor.

Koleksiyonun Desert Minerals kreasyonunun bir parçası olan, rüzgarlı çöl kanyonlarının arasına saklanmış muhteşem çağlayanlardan esinlenen Blue Waterfall seti, mavi safir ile kontrast yaratan saf beyaz elmasların birleşiminden oluşuyor.

Setin en göz alıcı parçası, 14,61 karat yastık kesim mavi safir ve beyaz altınlardan oluşturulan kolye. Kolyenin uç kısmındaki sallantılı motif çıkarılarak daha sade bir görünüm elde edilebiliyor.

Setin çağlayan temasını devam ettiren bir başka parçası ise sedef kadranının etrafı markiz kesim safir ile çevrili Blue Waterfall saat.  Beyaz altın kasaya sahip saatin bileklik kısmı markanın imzası niteliğindeki Palace Decor ile işlenmiş.

Native Bloom

Vahşi bitkilerin ve çiçeklerin olağanüstü ve farklı yapılarını değerli taşlarla birleştiren kreasyon, çölün bitki örtüsünden ilham alarak doğanın mükemmel dizaynını mücevhere taşıyor.

Luxuriant Oasis seti, koleksiyonunun gerçek doğasını açığa çıkarıyor. Koyu renkli ve saf kristallerden zümrütler ile oluşturulmuş set, oldukça nadir ve olağanüstü bir güzellik sunuyor.

Vahanın canlı yapraklarına benzer, markiz kesim zümrütlerden yapılmış Luxuriant Oasis kolyenin ustalıkla işlenmiş kavisli yapısı rüzgarlı sahilleri andırıyor. Kolyenin ucunda yer alan armut biçimli, yuvarlak kesim 3.01 karat elmas çıkarılarak kolye yalnızca beyaz altın zinciri ile kullanılabiliyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.