• Arama

Tanışmanız Gereken Takı Markası: Bodhita

Gümüş ve pirinç tasarımlardan oluşan Bodhita markasının kurucusu Erge Başak Öner'e markası hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

2018 yılında gerçeğe dönüşen Bodhita aslında uzun zamandır tasarımcı Erge Başak Öner’in hayallerindeymiş. Üniversite yıllarında hobi olarak yaptığı takı tasarımına artık profesyonel olarak devam eden tasarımcı, markasıyla birlikte ruhunun aydınlandığını ve özgürleştiğini söylüyor. Bodhita’dan önce yıllarca kurumsal bir firmada çok yoğun bir tempoda çalışan tasarımcının ne istediğini keşfetmesiyle adım attığı bu yeni macera bir anlamda onun ruhunun yeniden doğuşu aslında. Bu yüzden de markasının ismine karar verirken ‘ruhun yeniden doğuşu’ anlamına gelen Bodhita’yı seçmiş.

Markanızın kuruluşu hikayenizin hangi noktasına denk geliyor?

23 yaşından beri brokerlik yapıyorum, aktif ticaret ve borsanın içindeyim. Öte yandan sanatkar ve üreten bir aileden geliyorum. Üniversitede takı yapıp sattığım bir dönem olmuştu. Sonra iş hayatı araya girince yaratıcılığımı dilediğim gibi kullanamadım. Her şeyin bir vakti olduğunu düşünüyorum. 2018 yılında bu isteğimi hayata geçirdim. Markanın adını da bu yüzden ‘Bodhita’ olarak seçtim. ‘Bodhita’ yeniden doğuş, ruhun aydınlanması anlamına geliyor. Yaratıcılığımı kullandığım ve enerjimi akıtabildiğim takılar beni büyütüyor. 

Markanızı farklı kılan özellikler neler?

Kendi hikayelerimden yola çıkarak yarattığım çizimlerimi takıya dönüştürdüğüm için insanlar başka yerde göremeyecekleri aksesuarlar takıyorlar. Genelde çizgimin farklı olduğunu düşünüyorum. Kullandığım bronz ve gümüşün kalitesi yüksek, üstüne kullandığımız altın kaplama 24 ayar ve kararmıyor. Ve tabii tüm tasarımları el işçiliğiyle üretiliyor.

Tasarımlarınızı üç kelimeyle tanımlayın desek?

Bohem, şık ve özgür.

Koleksiyonlarınızı hazırlarken nelerden ilham alıyorsunuz?

Bodhita 2018 yazında kurulan, aslında yeni bir marka. O yüzden şu an 2 koleksiyon mevcut. ‘Grano’ koleksiyonu benim yeniden doğuş hikayemi anlatıyor, dolayısıyla bu koleksiyon için başaklar ve başak tanelerinden ilham aldım. ‘Amazigh’ koleksiyonu ise Fas gezimden esinlendiğim bir koleksiyon. Çöldeki kadınların özgürlük hikayelerinden esinlendiğim, yani onların yeniden doğuş hikayelerinden ilham aldığım cesur tasarımları barındırıyor. 

2019’un öne çıkan parçaları hangileri?

Roos, Mata ve Full Spiga küpelerimiz. Ayrıca ‘Grano' koleksiyonu için üretilen boncuklu kolyelerimiz de oldukça talep görüyor.

Takılarınızı daha çok hangi stile sahip kadınlar kullanıyor?

Farklı ve büyük takılar takmayı seven, cesur ve özgür kadınlar. 

OGGUSTO okurları takılarınıza nerelerden ulaşabilir?

Bebek’te kendimize ait bir showroomumuz var. Tüm ürünlerimizi burada görebilir, deneyebilirler. Showroomumuzun yanı sıra web sitemiz üzerinden online satışımız mevcut. Diğer satış noktalarımız ise; Vakkorama, Sky Nişantaşı, Hipicon, Yuzu Concept, D Concept Store. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.