• Arama

Chaumet’den Gökyüzünü Yansıtan Koleksiyon: Les Ciels de Chaumet

Chaumet, ilhamını gökyüzünden alan yeni Les Ciels de Chaumet High Jewellery koleksiyonunu tanıttı.

Chaumet’in Yeni Les Ciels de Chaumet High Jewellery koleksiyonu, dört aşama ile gökyüzünün birçok metamorfozunu anlatıyor. Sembolizm açısından olağanüstü bu kreasyonlar, Paris’in kalbindeki Maison’ın Yüsek Mücevher atölyesinde hayat buluyor.

Şiirsel ve canlı bir tema içinde yeni Les Ciels de Chaumet koleksiyonu, markanın 1780'de kurulumundan bu yana sanat ile aralarında sürdürdüğü diyaloğa övgü niteliği taşıyor. Van Gogh'un dönen güneşlerinden Turner'ın parıldayan gökyüzlerine ve hatta Japon çizimlerindeki dalıcı kuş sürülerine kadar, gökyüzü her zaman en güzel kreasyonlara ilham vermiştir. Büyük ustaların önderliğinde Chaumet de bugün yıldızları, ışıltılı güneşleri, ayın evrelerini, gezegenleri ve gökyüzünün sakinleri zarif kuşları ustalıkla yeniden yorumluyor. Gökyüzünün barındırdığı feminenliği dört farklı bölüm içinde kutluyor.

Les Caprices du Ciel

Fırtınalı gökyüzünde, güneş ışınları bulutların arasından parlıyor ve bir an için yeryüzüne eşi benzeri görülmemiş bir renk sunuyor. Rüzgarlarla süpürülmüş değişken gökyüzünden ilham alan Lueurs d'Orage kolye, safir, ametist, tanzanit ve sıra dışı sarı yakutun renklerini bir araya getiriyor. Göksel bir parıltıya benzer bu muhteşem 37.68 karat mücevher, kolyeden ayrılarak daha kısa zincirle veya elmas bir kolyeye tutturularak kullanılabiliyor. Fırtınanın geçmesi ile bulutlar, Sri Lanka'dan gelen altın rengi sarı safirlerin parlaklığını ortaya çıkaran gösterişli bir ışık yayıyor. Değişken dalgaların ve keskin ışınların harmonisi içinde Nuages ​​d'Or kreasyonları, grafik mücevherler ile canlılık yakalıyor.

Les Couleurs du Ciel

Yanan güneş, günün ışıltılı yıldızı veya geceye özgü nüanslar ile donatılmış detaylarıyla koleksiyon, yıldızların birçok yüzeyini yansıtıyor. Güneşsel ve egemen bir kadınlık Soleil Glorieux kreasyonlarına ışık saçarken, Soleil de Feu güneşin gücünü doruk noktasında yeniden yaratıyor. Batan bir güneşin son yansımalarının yaklaşan gecenin karanlık sularında tasviri gibi; Tanzanya ve Vietnam’dan çıkarılan spinellerin maviden kırmızıya, yeşil ve sarıya kadar tüm tonları bir araya gelerek nadir renklerin gölgeli tonlarından bir bütün oluşturuyor. Apsent yeşili 6,29 karat krizoberil, markanın ustalığını yansıtan görüntüsüyle, tamamıyla eklemli, olağanüstü bileziği vurguluyor.

 

 

Les Fulgurances du Ciel

Koleksiyonun Fulgurances du Ciel bölümü, kadınların şölensel gecelerde parlamasını sağlayan mücevherleri vurgulama sanatına, Yüksek Mücevher’in özüne bir övgü niteliği taşıyor. Markanın kreasyonlarında iki yüz yılı aşkın süredir gördüğümüz yıldız motifi elmasların berraklığı ile bezeniyor. Yıldızlı bir  kolyenin dans eden dalgalanması, bir tacın yıldızlarının zekice konumlandırılması, küpelerin ışıldayan kucaklamaları kendi mükemmellik geleneğine sadık markanın ustalığını gösteriyor. Sonsuzluğu vurgulamak için ışıltılı parıltısıyla gökyüzünü boydan boya geçen kuyruklu yıldızlar gibi, Passages mücevherleri bu büyüleyici göksel cisimleri Avustralya'dan gelen olağanüstü siyah opallerle yeniden yorumluyor. Ardından, pastel turmalin izleri virtüöz yaratıma son bir dokunuş katarak gecenin kraliçesini tüm parlaklıklarıyla ortaya çıkarıyor.

Les Habitants du Ciel

Markanın natüralist yanını öne çıkaran, gökyüzünde uçan egzotik kuşlar, taşıdıkları zarafet ile hayal gücünüzü sembollerin ve şiirin ufkuna doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Afrika’dan gelen yeşil tsavorite taşları ile süslenmiş, kendilerini Envol mücevherlerinde yer bulan, göçmen kuşlara benzer kırlangıçlar, Chaumet’nin büyülü dünyasına cazibe katıyor. Parade'in dans eden nadir ve mistik kuşları, büyülü bir çekicilikle ince zarafetlerini sete taşıyor. Tasarımları elmasın yanı sıra pembe ve sarı safir içeriyor.  Markanın tarihi yaratıcılığından kaynaklanan, Japonizm akımına övgü niteliğindeki Parade seti, Chaumet’nin ustalığını yansıtıyor.

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.