• Arama

Chanel'in Rusya'dan İzler Taşıyan Koleksiyonu: Le Paris Russe de Chanel

Chanel, Coco Chanel’in büyük hayranlık duyduğu Rusya’dan esinlenerek hazırladığı yeni yüksek mücevher koleksiyonu Le Paris Russe de Chanel’i tanıttı.

Chanel’in 63 parçadan oluşan yeni yüksek mücevher koleksiyonu Le Paris Russe de Chanel, Coco Chanel’in çok hayran olduğu ama hiç gitmediği Rusya’dan ilham alıyor.

“Ruslar, beni büyülüyor.” diyerek Ruslara ve Rus kültürüne hayranlığını dile getiren, buna rağmen Rusya’ya hiç adımını atmamış Gabrielle Coco Chanel ve hayranlığı, Chanel’in yeni koleksiyonunun köklerini oluşturuyor.

Rusya İmparatorluğunu simgeleyen, Coco Chanel’in de Paris’teki dairesinde dekoratif amaçlı kullandığı çift başlı kartal figürüne, koleksiyonda sıklıkla rastlıyoruz. Yer yer sembol veya gölge misali karşılaştığımız figür, sekizgenin içine işlenerek bir yüzük olarak veya ihtişamlı bir kolyenin merkezinde karşımıza çıkabiliyor.

 

 

Koleksiyon, Rus dekoratif sanatlarına ait farklı detaylardan izler barındırıyor. Örneğin, Rus kadınlarının kullandığı geleneksel “kokoshnik” başlıkları, saç ve baş süslerine ilham verirken; yerel Rus motifleri, küpelerin detaylarında, büyük inci kolyelerde veya sarı safir, lal taşı, zümrüt ve elmas ile süslenmiş kolyelerde kendini gösteriyor.

Değerli taşların berraklığının aksine, koleksiyon aynı zamanda göz alıcı renklerin kontrastlığını da ön plana çıkarıyor. Koleksiyon, bir yandan geleneksel işçiliğin mükemmel bir örneğini oluştururken, bir yandan da Paris’te gezgin bir bale topluluğu olan the Ballets Russes’ın renkli coşkusunu yansıtıyor.

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.