• Arama

Güne Mutlu Başlamanın 5 Yolu

Son zamanlarda kendinizi yorgun ve isteksiz hissediyor musunuz? Sizin sıraladığımız maddelerle, güne daha mutlu ve enerjik başlamanın 5 yolunu öğrenin.

Telefonunuzun alarm sesi, tüm teknolojik aletlere karşı savaş açmanıza mı neden oluyor? Alarmımızı ertelemek o anda cazip gelse de hiçbirimiz koşturmaca içinde geçecek bir sabaha uyanmak istemeyiz. Fazla efor sarf etmeden fark yaratmak ise sizin elinizde. Güne mutlu başlamak ve gün boyu bu etkiyi yaşamak için yapabilecekleriniz var. 

*Kapak fotoğrafı: @paulaburbat

Bir Gece Önceden Hazır Olun

Fotoğraf: @selenbaranoglu

Sabah yarı kapalı gözlerle kıyafet seçmenin ve seçtiğiniz kıyafete uygun olan çantanın içini doldurmanın pek de eğlenceli olmadığı malum. Gece yatmadan evvel hava durumuna bakın ve kıyafetlerinizi önceden hazırlayın.  Böylelikle gardırobunuzun önünde geçen dakikaları, kendinize bir kahve hazırlayarak değerlendirebilir ve stres olmak yerine güne adapte olmaya başlayabilirsiniz.

Erken Saatte Yatın

Sleep Deprived No More adlı kitabın yazarı ve psikoloji profesörü Jodi A. Mindell, yeterli şekilde uyumamanın duygularımız üzerinde etkili olduğunu belirtiyor. Binghampton Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre ise gece geç yatanlar, düzenli bir uyku saatine sahip olanlara göre daha fazla negatif düşünceye sahip oluyor. Ofise geldiğiniz an tek istediğiniz şey kimseyle göz teması kurmadan ve konuşmadan masanıza oturmaksa, bir durup düşünmenizde fayda var. Sabahları sıcak gülümsemesi ve kahvesiyle herkese hal hatır soran ofis arkadaşınızın bir bildiği olmalı.

Şarkı Söyleyin

Fotoğraf: @the_mirror_pod

Şarkı söylemek endorfin salgılanmasına yardımcı olarak coşku ve haz duygusunu artırıyor. Alarm sesi olarak;  sevdiğiniz ve eşlik etmekten hoşlandığınız bir şarkıyı tercih edin. Böylelikle alarmınızı ertelemek yerine direkt uyanabilirsiniz. Sadece 15 dakika daha fazla uyuduğunuz için yaşadığınız uyku sersemliğini de bertaraf etmiş olursunuz.

Telefonunuzu Bırakın ve Kahvaltı Hazırlayın

Fotoğraf: @yulafkasem

Sabah uyanır uyanmaz e-postalarınıza bakarak iş moduna geçmeyin. Sosyal medya hesaplarınıza da daha sonra bakabilirsiniz. Bunun yerine kendinize hızlıca, yoğurt ve yulaf ezmesini karıştırarak bir kahvaltı hazırlayın. Böylece probiyotik ve lif alarak; bağırsak sağlığınıza da katkıda bulunacaksınız. Çünkü bağırsak sağlığımız iyiyse, bağışıklık ve sindirim sistemimiz de güçlü olacağı için kendimizi mutlu ve zinde hissederiz. Eğer kahvaltı ederken telefonunuza bakmak istiyorsanız, tercihinizi sevimli hayvan video’larını izlemekten yana kullanın ve güne pozitif başlayın.

Plan Yapın

Fotoğraf: @_lifeplanner_

Gün içinde sizi mutlu edecek ve heyecanla beklemenizi sağlayacak bir şey planlayın. Bu, ay sonunda gideceğiniz tatilde yapacağınız şeyleri sıralayan bir liste olabilir. Dilerseniz, uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı arayıp akşam için plan yapabilirsiniz. Ofisteki arkadaşlarınızla minik bir kahve molası vermek bile günün diğer yarısını daha mutlu geçirmenize yardımcı olacaktır.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.