Teknoloji ve Moda Bir Arada

 

Teknoloji ve Moda Bir Arada

  Moda dünyasının her yıl heyecanla beklediği MET Gala’sının bu seneki teması, teknolojiyle modanın her geçen gün güçlenen ilişkisi. OGGUSTO olarak The Metropolitan Museum of Art’ta, 5 Mayıs’ta başlayıp 14 Ağustos’a kadar devam edecek Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology sergisinden favorilerimizi seçtik bile!

Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology” sergisi, her zaman zıt olarak düşünülen el yapımı ve teknoloji ürünü tasarımların aslında birbirleriyle ne kadar da bağlantılı olduğunu gözler önüne seriyor. Met’in CEO’su ve direktörü Thomas P. Campbell da, “Moda ve teknoloji, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar ayrılmaz bir şekilde birbirlerine bağlılar” diyor.

The Costume Institute’nün küratörü Andrew Bolton’ın organize ettiği sergide, 120’den fazla haute couture ve avantgard hazır giyim parçaları bulunuyor. Cristobal Balenciaga, Boué Soeurs, Sarah Burton ve Nicolas Ghesquière gibi pek çok ismin tasarımlarının yer aldığı sergide, 1880’lerden 2015 İlkbahar-Yaz sezonuna ait bir Chanel takıma kadar yok yok.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular