• Arama

Netflix Film Önerileri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi filmleri bir araya getirdik. 

Film sektörüne yepyeni bir soluk getiren Netflix, sinema keyfini eve taşımak isteyenlerin bir numaralı tercihi haline geldi. Hollywood’dan Avrupa sinemasına benzersiz örnekleri barındıran Netflix arşivindeki filmlerin yanı sıra, son yıllarda kendi imzasını attığı Netflix Originals yapım filmler de dikkat çekiyor. “Netflix’in en iyi filmleri hangileri?” diyenler için birbirinden güzel Netflix filmlerini derledik.

El Camino: A Breaking Bad Movie (IMDb: 10)

Büyük başarılara imza atan efsane dizi Breaking Bad, Netflix yapımı filmi El Camino ile geri dönüyor! Film, tüm dünya ile aynı anda 11 Ekim Cuma günü sadece Netflix’te yayına giriyor. Dizinin sevilen kahramanı Jesse Pinkman, yaşadığı dramatik olayların ardından, geleceğini şekillendirmek için geçmişiyle verdiği mücadele ile tekrar izleyicisiyle buluşuyor. Vince Gilligan'ın kaleme aldığı ve yönettiği El Camino: Bir Breaking Bad Filmi’nde Jesse'nin arkadaşları Badger ve Skinny Pete de rol alıyor.

Roma (IMDb: 7,8)

Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesindeki bir evde hizmetçi olarak çalışan genç Cleo’nun ilişkisi beklediği gibi ilerlemez. Diğer yanda evin dört çocuk annesi hanımı Sofia, kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışmaktadır. Birbirinden tamamen farklı hayatlara sahip olmalarına rağmen benzer travmalar yaşayan bu iki kadın, siyasi karmaşanın süregeldiği bir ortamda birbirlerinin en büyük destekçisi olurlar. Altın Küre ve Oscar’da, yabancı dilde en iyi film ödülü dahil pek çok ödül alan, ünlü yönetmen ve senarist Alfonso Cuaron yapımı Roma, muazzam bir kadın dayanışması örneği sergiliyor.

Black Mirror: Bandersnatch (IMDb: 7,3)

Black Mirror dizisinin ilk interaktif film denemesi olan Bandersnatch, hem olumlu hem de olumsuz yorumlarla oldukça uzun bir süre adından söz ettirmişti. Hikayenin gidişatını izleyicilerin belirlediği film, 1984 yılında, genç yazılımcı Stefan’ın fantastik bir roman olan Bandersnatch’i bir bilgisayar oyununa uyarlama sürecini anlatıyor. Oyunun demo sürümünü büyük bir şirkete satan Stefan, oyunu geliştirme sürecinde gerçeklikle olan ilişkinin zayıfladığı ve hareketlerinin başka biri tarafından kontrol edildiği düşüncesine kapılır. Stefan’ın adımlarını izleyenlerin belirlediği filmde, seçtiğiniz yollara göre birden fazla sona ulaşmak ve başa dönüp farklı adımlarla tamamen farklı bir film izlemek mümkün.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (IMDb: 6,7)

Karizması sayesinde birçok kadına yaklaşmayı başararak kadınlara tecavüz ettikten sonra onları öldüren, Amerika’nın ünlü seri katili Ted Bundy’nin hayatına odaklanan Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile filmi, seri katilin bekar bir anne olan, uzun dönemli kız arkadaşı Liz’in bakış açısından ilerliyor. Seri katil filmlerinin oldukça popüler olduğu bu dönemde, gerçek bir hikayeye dayanan film, mutlaka izlenmesi gereken Netflix yapımı filmler listelerinde en üst sıralarda yerini aldı. Filmi izledikten sonra, yine Netflix orijinal yapımı olan Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy (Conversations with a Killer: Ted Bundy Tapes) belgeselini de izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Fırtına Anı / Mirage (IMDb: 7,4)

Uzay/zaman düzleminin kırıldığı Mirage filminde, ailesiyle birlikte yeni taşındığı evinde Vera, daha önce bu evde yaşamış ve 12 yaşındayken bir kaza sonucu ölmüş Nico adındaki bir çocuğun gitar çalarken çektiği kasetlerini bulur. Fırtınalı bir gecede Vera, bulduğu televizyon ve kasetler aracılığıyla Nico ile iletişime geçer. Geçmişe yaptığı müdahaleyle Nico’nun hayatını kurtaran Vera, kendi hayatının ve ailesinin değişmesine neden olur.

Triple Frontier (IMDb: 6,5)

Beş eski özel kuvvetler operasyon askerinin hayatta kalma mücadelesi içinde yeteneklerinin, sadakatlerinin ve ahlaki değerlerinin sınandığını izlediğimiz Triple Frontier, Netflix orijinal yapım aksiyon filmleri arasından öne çıkıyor. Film, beş askerin Güney Amerika'nın seyrek nüfuslu sınır bölgesinde, şiddetiyle tanınan, zengin bir kartelin servetini soyma girişimleri sırasında, yaptıkları incelikli planın bir kaosa sürüklenişini anlatıyor.

The Highwaymen (IMDb: 7,0)

Amerikan tarihinin en ünlü suçlularından Bonnie ve Clyde’ın hikayesi, The Highwaymen ile farklı bir işlenişte geri dönüyor. FBI, elindeki teknolojiye rağmen, 13 cinayetten ve birkaç soygun ve hırsızlıktan sorumlu olduğunu bildikleri ülkenin en kötü şöhretli çiftini yakalamayınca emekliye ayrılmış, iki eski Teksas korucusu Frank Hamer ve Maney Gault’tan yardım ister. Hamer ve Gault, Bonnie ve Clyde’ı yakalamak için geri dönmeleriyle kendilerini bir kedi-fare oyununun içinde bulurlar.

Meyerowitz Hikayeleri / The Meyerowitz Stories (IMDb: 6,9)

Başrollerinde ünlü komedi oyuncuları Adam Sandler, Ben Stiller ve usta oyuncu Dustin Hoffman’ı izlediğimiz Meyerowitz Hikayeleri, Netflix Originals yapımı sıcak bir aile komedisi olarak karşımıza çıkıyor. Dağılmış bir ailenin, babalarının sanatsal çalışmalarını kutlayacakları bir etkinlik için New York'ta toplanmasını konu alan film, izleyenlere oldukça eğlenceli dakikalar vadederken, yer yer de izleyicilerini duygusal anlarla karşılıyor.

Patronlara Tuzak / Set It Up (IMDb: 6,5)

Romantik komedi havasıyla günlük yoğunluklarından uzaklaşmak isteyenler için Patronlara Tuzak filmi oldukça uygun. New York’ta asistan olarak çalışan iki genç, oldukça yoğun çalışma tempolarından bıkarak, patronlarını işten biraz olsun uzaklaştırmak için bir çözüm yolu geliştirirler. Patronlarını tanıştırarak aralarında duygusal bir bağ oluşturmaya çalışan asistanlar, bu süreçte birbirlerini tanıyarak yakınlaşacaklardır.

Okja (IMDb: 7,3)

Güzel bir arkadaşlık öyküsü izlediğimiz Okja, en iyi arkadaşını kaçırmamak için çok uluslu büyük bir şirketin her şeyini riske atan genç kız Mija'nın hikayesini anlatıyor. Mija’nın birlikte Güney Kore’nin dağlarında büyüdüğü en yakın arkadaşı ise Okja adında oldukça büyük ve değişik bir hayvan. Okja’nın üzerinde deney yapılmak üzere kaçırılarak New York’a gönderilmesi üzerine Mija onu kurtarmak için yollara düşer. Mija’nın yolculuğu ve Okja’yı kurtarmak için verdiği savaş kapitalit düzene karşı bir başkaldırı niteliğindedir.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.