The Rolling Stones Sergisi

 

The Rolling Stones Sergisi

  6 Nisan’da Londra’daki Saatchi Gallery’de, The Rolling Stones’un ilk büyük sergisi “Exhibitionism” açılıyor. Rock’ın Kralı olarak adlandırılan grubun bugüne kadarki en kapsamlı ve sürükleyici sergisi olma özelliğini taşıyan Exhibitionism, Eylül ayına kadar yolu Londra’ya düşenler için iyi bir alternatif. Sergide, grubun kişisel arşivlerinden bugüne dek görülmemiş fotoğraflar, eski konser afişleri, Mick Jagger’ın sahne kostümleri, sanatçıların gruptan esinlenerek hazırladıkları eserler ve pek tabii, grubun 50 yıllık ilham dolu hayatından kesitler yer alıyor.

Exhibitionism’de grubun müzik enstürmanları da yer alıyor. 1957 Les Paul adlı gitar, 1966 yılında Keith Richards tarafından satın alınmış ve Richards, 1971’e kadar bu gitarı kullanmış. Elektronik gitarsa Brian Jones’a ait. Grup, Aftermath albümlerindeki Lady Jane şarkısını bu gitarla çalmış.

Üç senelik bir çalışmanın ardından hazırlanan sergide, Andy Warhol, Shepard Fairey, Alexander McQueen, Ossie Clark, Tom Stoppard ve Martin Scorsese gibi isimlerin de gruba ithafen yaptıkları işler bulunuyor.

Mick Jagger, “Bu sergi, uzun zamandır aklımızda olan bir projeydi. Adeta bir turne planlar gibi serginin detaylarını düşündük. Doğru zaman şimdiymiş demekki” diyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular