• Arama

Türkiye’nin Dünyaya Hediyesi GLOBAL WELLNESS DAY

Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılan  2012’den bu yana Haziran ayının 2. Cumartesi günü kutlanan Global Wellness Daybu yıl 8 Haziran’da Kuşadası’nda kutlanacak.

Global Wellness Day, Belgin Aksoy tarafından 2012’de, “iyi yaşam herkesin hakkı” mottosuyla yaratıldı. Bugün, tüm dünyada, 7 kıtaya yayılmış, 150 ülkede ve 5000’den fazla noktada beraberce kutlanan bir gün halini aldı. 

Tamamen gönülllülük ilkesine dayalı olan GWD; iyi yaşamın bir lüks değil, her bireyin doğuştan hakkı olduğunu savunuyor. 

“Wellness” kavramı kısaca; fiziksel, zihinsel ve duygusal açıdan iyi olma hali olarak tanımlanıyor. Global Wellness Day, bu kavramın sağlıklı beslenme ve egzersizin dışında, insanın “bir bütün olarak iyi olma hali” olduğunu tüm dünyaya anlatıyor. Global Wellness Day; iş, spor ve sanat alanında dünyaca ünlü, önde gelen isimlerden destek görüyor. Bu hareketi destekleyenler arasında Virgin Group Kurucusu Richard Branson, SKYPE’ın kurucu ortaklarından Jonas Kjellberg, dünyaca ünlü yazar Deepak Chopra, Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Jordan Peele gibi isimler var. Ayrıca, National Geographic'in başarılı TV serisi Brain Games'in Emmy adayı sunucusu ve Shots of Awe'in yaratıcısı Jason Silva da Global Wellness Day’i destekleyenler arasında. Amerika’dan Brezilya’ya, Kanada’dan Hindistan’a, Meksika’dan Tayland’a birçok büyük ülkenin hükümet temsilcilerinin de resmi desteklerini verdikleri Global Wellness Day’i destekleyen kişi ve kurumların sayısı her yıl artmaya devam ediyor

Global Wellness Day, iyi yaşamı bir hayat tarzı haline getirmek için, kişilerin 7 basit adımı atmalarını amaçlıyor. Bu 7 Adımlık Manifesto dünyada herkesin yaş, cinsiyet, milliyet yada sosyo-ekonomik farkları gözetilmeksizin kolayca ulaşabilmeleri ve uygulayabilmeleri amacıyla yaratıldı.

  1. Bir saat yürüyüş yapın
  2. Daha fazla su için
  3. Plastik şişe kullanmayın
  4. Doğal gıdalarla beslenin
  5. İyilik yapın
  6. Sevdiklerinizle aile yemeği yiyin
  7. Saat 22:00’de uyuyu

Şimdiye dek tüm dünyada 300 milyon kişiye ulaşan GWD Kuşadası Belediyesi’nin destekleri ile sahibinden.com ana sponsorluğunda, Kuşadası Sevgi Plajı’nda halka açık olarak etkinliklerle kutlanacak. Bireyleri ve toplumu, “iyi yaşam” konusunda bilinçlendirmek için herkesi tüm dünyayla aynı günde, 8 Haziran’da “daha iyi bir yaşam için evet” demeye bekliyor. Hem bedensel hem de ruhsal olarak daha iyi olmayı hedefleyen etkinlikte Yoga, Body Boost, Konser, Zumba, Çocuklar sporda programları yer alıyor. Ayrıca GWD boyunca GWD Resim Sergisi, Uçurtma Atölyesi ve Çocuklar için Tang-Run olacak

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.