National Geographic Kitabı

 

National Geographic Kitabı

National Geographic Kitabı, eşsiz fotoğraflarıyla görsel bir şölen sunuyor.  Taschen tarafından yayınlanan "National Geographic. Around the World 125 Years" adlı kitabı, Graf von Faber Castell için kaleme aldık.  

National Geographic'in 125. Yılı

1888 yılından beri dünyayı gezerek vahşi yaşam, seyahat, tarih, kültür ve bilim gibi pek çok konuda insanlara bilgi ve ilham veren National Geographic, 125. yılını kutluyor. Bu kutlama şerefine de Taschen yayınlarına tüm arşivlerini kullanma hakkı vermiş ve ortaya bu şahane kitap serisi çıkmış. Kitap hayvan, doğa, deniz ve okyanus fotoğraflarıyla gerçek bir görsel şölen sunuyor. “National Geographic. Around the World in 125 Years” adlı kitapta, National Geographic'inn arşivinden daha önce hiç yayınlanmamış fotoğraflar da yer alıyor.

“National Geographic. Around the World in 125 Years”, Americas and Antarctica, Europe and Africa ve Asia and Oceania adlı üç kitaptan oluşuyor.

Kitapta, Steve McCurry, Frans Lanting, George Rodger ve James Nachtwey gibi isimlerin de fotoğraf ve biyografileri yer alıyor.

Toplam 1404 sayfadan oluşan ve önsözünün Douglas Brinkley tarafından kaleme alındığı kitapta, deniz altı dünyasına da ait yüzlerce fotoğraf bulunuyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular