• Arama

İstanbul’un En Güzel Bahçeli Mekanları

Dört duvar arasında geçirilen günler geride kaldı! Yeşili özleyenler için İstanbul’un en güzel bahçeli mekanlarını bir araya getirdik.

Kapalı kapılar ve dört duvar arasında geçirdiğimiz günler geride kaldı! Hal böyle olunca, arkadaşlarımızla buluşmak veya yemek yemek için dışarı çıktığımızda ise en iyi adres bahçeli kafeler veya restoranlar… Açık hava özlemi yaşayanlar için İstanbul’un en güzel bahçeli mekanlarını listeledik.

Editörün notu: İçerisinde bulunduğumuz geçiş döneminde, bahsettiğimiz mekanların çalışma saatlerinde değişiklikler olabilir. Gitmeden önce kontrol etmenizi öneriyoruz.

Avrupa Yakasındaki Bahçeli Mekanlar

Backyard, Bebek

Her sezon değişen menüleri ile Backyard, sunduğu sağlıklı ve diyet yiyecek ve içeceklerin yanı sıra, gurme dokunuşuyla süslediği diğer yemek seçenekleriyle de Bebek’in en favori mekanlarından. Hem yaz hem de kış mevsimlerinde kullanılan bahçesi, sizlere rahatlamanız ve sosyalleşmeniz için benzersiz bir ortam sunuyor.

Telefon: 0532 131 74 04

Limonlu Bahçe, Taksim

İstiklal Caddesinden Tophane’ye inerken, Fransız Sarayının arkasında yer alan, ismini bahçesindeki limon ağaçlarından alan Limonlu Bahçe, şehrin tüm telaşından kaçmak isteyenler için huzur dolu bir adres. Bahçesinde, limon ağaçlarının yanı sıra manolya, gül, çam, ıhlamur, yasemin, erik ağaçları ile irili ufaklı kaplumbağa topluluklarına ev sahipliği yapan bu mekan, insana nefes alma şansı tanıyor.

Telefon: 0212 252 1094

Cup of Joy, Nişantaşı

Bebek ve Zorlu AVM gibi farklı lokasyonlarda bulunan Cup of Joy, ister kısa bir mola isterseniz de uzun bir kahvaltı keyfi için ideal. Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş kahveler ustaca kavruluyor. Özellikle Flat White konusunda iddialılar. Mekan aynı zamanda şekersiz lezzetleri ile de tutuluyor. Lezzetli içecek ve atıştırmalıkları Cup of Joy, oldukça keyifli bahçeli mekanı ile artık Nişantaşı’nda.

Telefon: 0212 353 64 13

Voi Central, Etiler

Mottosu, sağlıklı ve organik yiyecek-içecek algısını insanlara benimsetmek ve bu ürünlerin de tadının güzel olabileceğini göstermek olan Voi Coffee Company, Etiler’de Voi Central ile müşterilerini ağırlıyor. Kahve sektörünün en iyi ve en huzurlu bahçesine sahip olmasının yanı sıra, menüsündeki çavdarlı sandviçler, çeşit çeşit salatalar, glütensiz ve az kalorili tatlı seçeneklerine ek olarak, özel demlenen kahve çekirdekleriyle hazırladıkları kahve alternatifleri, frappe ve smoothie seçenekleriyle Voi Central, listenize eklemeniz gereken mekanlardan biri.

Telefon: 0532 056 53 30

Daire 1, Bebek

Büyük bir salon, oturma odası, çalışma odası, oyun odası ve bir balkondan oluşan Daire 1, gerçek bir ev formatında. Müşterilerine her gün farklı bir ev yemeği ile yiyebileceğiniz en lezzetli dönerlerden birini servis eden mekan, sımsıcak ortamı ve bahçesiyle size ev rahatlığını yaşatıyor.

Telefon: 0542 786 6395

Hidden House, Bebek

Bebek’in hareketli atmosferi içinde, bahçesi lezzetli kahve kokularıyla donatılmış Hidden House, hem semt sakinlerinin hem de semt müdavimlerinin kaçış noktası haline gelen yerlerden biri. Yeşillikler içinde ister rahatsız edilmeden kitabınızı okuyup kendinizle vakit geçirebilir, isterseniz arkadaş ve iş görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Telefon: 0212 257 00 75

Ahali 279, Zekeriyaköy

Zekeriyaköy’ün saklı cenneti Ahali 279, her yerini rahat minderlerin kapladığı ve masalarının çiçek ağaçlarıyla gölgelendiği bahçesiyle çok tatlı bir chill out mekanı. Buraya bir hafta sonu günü sabahtan gelebilir ve bir sonraki günün sabahının ilk saatlerine kadar kalabilirsiniz.

Telefon: 0212 202 53 76

Anadolu Yakasındaki Bahçeli Mekanlar

Say Hello Brasserie, Moda

Moda’nın kalbinde yer alan Say Hello, oldukça zengin ve lezzetli bir menüye sahip. Anadolu Yakası’nda oturup şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için de harika bir bahçesi bulunuyor. Say Hello’da, yaz aylarında bahçede yapılan mangal keyfine de ortak olabilirsiniz.

Telefon: 0533 306 57 62

Café Zanzibar, Caddebostan

Caddebostan’da, tarihi bir köşkte faaliyet gösteren Café Zanzibar, Anadolu Yakası’nın en güzel bahçelerinden bir diğerine ev sahipliği yapıyor. Muhteşem kahvaltıları, ev yapımı makarnaları, nefis salataları ve Fransız et yemekleriyle lezzet tutkunlarının vazgeçilmez durağı olan Café Zanzibar, Adalar manzaralı bahçesi ile vazgeçilmez mekanlarımızdan biri olmaya devam ediyor.

Telefon: 0216 385 64 30

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.