• Arama

Chopard 2019 Kırmızı Halı Koleksiyonu

Chopard’ın uzun süredir iş birliği yaptığı Cannes Film Festivali için çıkarttığı en son koleksiyonu inceleyin.

Chopard, Uluslararası Cannes Film Festivali’nin ortaklarından biri olduğu 1998 yılından bu yana, özellikle sinema sanatı ile kurduğu yakın ilişkiler sayesinde güncel sanat dünyasında önemli bir rol oynuyor. Markanın eş başkanı ve sanat yönetmeni Caroline Scheufele her yıl, festivalin o seneki yaşına karşılık gelen sayıda parçadan oluşan bir Haute Joaillerie koleksiyonu düşlemek gibi olağanüstü bir görevin üstesinden geliyor. Bunun anlamı, kırmızı halıda yürüyen birbirinden güzel oyuncuları bu yıl tam 72 parçadan oluşan bir ışıltılar tiyatrosu aydınlatacak. 

Renklerin ve biçimlerin simyacılara özgü karışımını en değerli taşlarla ifade eden Chopard Riviera gerçek bir “Kırmızı Halı Mücevhercisi”…

Göz alıcı Cannes Film Festivali Kırmızı Halı koleksiyonu ışıltılı kıyafetini, başlangıç fikrinden Chopard Seçkin Mücevhercilik atölyelerindeki son aşamalarına kadar, “yaratıcı ellerinin” uzmanlığına ve yeteneğine borçlu.  Caroline Scheufele bu göz kamaştırıcı balonun açılışını yapmak üzere bazı parçaları Cannes Festivali’nden önce görücüye çıkartıyor. 

Bunlardan ilki gerdanlık, yüzük ve bir çift küpeden oluşan bir mücevher seti: kalp kesimli muhteşem tanzanitler, Parabia turmalinleri, ametist ve pırlantalar, 18 ayar beyaz altın ve titanyumdan yapılmış hafif ve havadar halkalar halinde buluşup kaynaşıyor. Sadece gerdanlığın yapımı bile 14 haftadan uzun bir çalışma gerektirdi ve markanın kusursuz mücevher yapımındaki ustalığına tanıklık ediyor. Pırlantaların saflığını büyüleyici güzellikte pembe safirlerin neşesiyle birleştiren ve bir kolye ile bir çift küpeden oluşan set ise partiye renk katıyor. Set, markiz, armut ve parlak kesim tekniklerini olağanüstü bir uyumla bir araya getiriyor.

En güzel ilanı aşklar çiçeklerle beraber gelir.

En güzel ilanı aşklar her zaman çiçeklerle birlikte geldiği için Caroline Scheufele orkide şeklinde bir yüzük ve bir çift küpeden oluşan set tasarladı. Chopard’ın yaratıcı ve teknik dehasını canlı bir şekilde ifade eden bu çiçekler sanki bir büyüyle mücevhere dönüşüvermiş gibi ölümsüzler. Altın sap ve goncalar sabırla işlenmiş tsavorite taşlarıyla süslü. Aşk doğada bile bir baştan çıkarma oyunu olduğu için, titanyumun pembemsi renk tonunu yansıtan beyaz opalden yapılmış taç yapraklar, yiyecek arayan böcekleri kendilerine çekiyorlar. Küpelerdeki orkide yaprakları tamamen pırlanta, lal ve ametist işliyken, yüzükteki yapraklar pembe safir ve pırlantalarla bezendi. 

Chopard Mücevherlerini Kullanan Ünlüler

Julianne Moore

Dünyanın en iyi mücevher taşyan kadınlarından biri olan Julianne Moore, açılış gecesinde taktığı zümrüt küpeleriyle göz kamaştırdı.

Izabel Goulart

Izabel Goulart, elbisesiyle neredeyse aynı renk olan mor küpeleriyle ışık saçıyordu.

Elle Fanning

72’nci Cannes Uluslararası Film festivali jüri üyesi Elle Fanning, Haute Joaillerie koleksiyonundan 18 ayar beyaz altın üzerine pırlanta (50.80 karat) işli bir bilezik, platin ve 18 ayar sarı altın üzerinde yastık kesim pembe lâl taşlı (10.90 karat) yüzük ve sarı pırlantalarla işli iki yüzük daha seçti.  

Maimouna N'Diaye

Maimonua N’Diaye, rose gold rengindeki avize küpeleriyle göz kamaştırıyordu.

Amber Heard

Amber Heard Haute Joaillerie koleksiyonundan etik yollarla çıkartılmış 18 ayar beyaz altın üzerine pırlanta (67.07 karat) işli muhteşem bir kolye ve küpe setiyle mükemmel görünüyordu.

Melissa Satta

İtalyan TV yıldızı Melissa Satta Red Carpet koleksiyonundan yuvarlak kesim zümrüt ve pırlanta (15.75 karat) işli 18 ayar beyaz altın bir çift küpe ve etik yollarla elde edilmiş 18 ayar beyaz altın üzerine armut kesim zümrüt ve pırlanta (15.80 karat) işli bir bilezik tercih etti.

Araya Hargate

Tayland asıllı Britanyalı aktris ve model Araya Hargate Haute Joaillerie koleksiyonundan 18 ayar beyaz altın üzerine farklı renklerde safir (52.88 karat), kahverengi pırlanta ve pırlanta işlenmiş küpelerini; Red Carpet koleksiyonundan mavi sedef kadranı safir ve pırlantalarla (59.63 karat) bezeli 18 ayar beyaz altın bir saatle tamamladı.  

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.