• Arama

Sennheiser ve Tarihi

 

Sennheiser ve Tarihi

Sennheiser ve Tarihi radarımızda. Ünlü Alman markasının tarihi 70 yıl öncesine dayanıyor. 1912 yılında doğan markanın kurucusu Fritz Sennheiser, radyo ve elektronik cihazlar üzerine oldukça ilgiliydi. 11 yaşında kristal radyo diye tabir edilen erken dönem radyo alıcılarını üretti. Bu tutkusu onu 2. Dünya Savaşı’nda Alman ordusunda kodlanmış mesajların gönderilmesinden sorumlu mühendis yaptı. Savaş sonrasında kendi firmasını kurdu.

Sennheiser devrim niteliğindeki DM2 mikrofonunu, 1947 yılında üreterek global ölçekte sesini duyurmaya başladı. John F. Kennedy, Louis Armstrong gibi önemli kişiler 1953 yılında piyasaya çıkan MD 21 mikrofonu kullanıyordu. 1960’da üretilen MD 421 mikrofon da yıllar içinde bir efsaneye dönüştü. Sennheiser en büyük başarısını teknik kapasiteyi zorlayan mühendislik yeteneğini ürettiği ürünlere aktarmasıyla elde etmiştir. Bu başarının ilk dönem örneklerinden biri de aktif hoparlörleri ilk defa kullanan firma olarak Philharmonic Hi-Fi ev sistemlerini üreterek ilk dönem “Audiophile” komünitesini yaratması olmuştur.  

Sennheiser'ın Dönüm Noktası

Sennheiser, 1968’de sadece kendi tarihinde değil, dünya tarihinde de bir ilke imza atarak ilk açık kulaklık olan HD 414’ü üretti. Kulaklık 10 milyon adet satılarak “En Çok Satan Kulaklık” olarak dünyada kırılması zor bir rekora imza attı.

1982’de bugün birçok başarılı TV & Ev kulaklıklarında kullanılan RF (Radio Frequency) teknolojisini kullanmaya başladı. Sennheiser, bu tarihten itibaren 2. nesil aile bireyleri tarafından yönetilmeye ve yeni fikirler ve teknolojiler geliştirmeye başladı. 1987 yılında NoiseGard teknolojisini yaratarak Lufthansa için kulaklıklar üretti.

1991’de ekibe stüdyo mikrofon uzmanı Georg Neumann da katıldı. Bu birlikteliği 1991 yılında piyasaya çıkan “Dünyanın En İyi Kulaklığı” adlı lamba amfili elektrostatik Orpheus kulaklık takip etti. Orpheus’un diğer dinamik kulaklıklardan en önemli farkı: 2.4 mikron kalınlığındaki film tabakasını kullanarak dünyada bir kulağın duyabileceği en temiz ve gerçekçi sesi iletebilmesiydi.

2009’da yeni teknolojilerle HD 800 High-End kulaklıklar piyasaya sürüldü. “Mükemmel Sesi Duyun, Hissedin ve Görün” sloganıyla piyasaya çıktı. Sennheiser hala “mükemmel ses” arayışını sürdürüyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.