• Arama

Volvo’ya Geri Dönüşüm Ödülü

Volvo Cars, her yıl düzenlenen “Avrupa Plastik Geri Dönüşüm Ödülleri”nde ödül aldı.

Güvenlik denildiğinde akla gelen ilk otomobil markası olan Volvo, şimdilerde bu unvanına ek olarak çevreci özellikleriyle öne çıkıyor. Volvo Cars’ın son dönemde gerçekleştirdiği çalışmalar ve sürdürülebilirlik hedefleri sebebiyle her yıl düzenlenen “Avrupa Plastik Geri Dönüşüm Ödülleri”nde Geri Dönüşüm Ödülü’ne layık görüldü. Volvo, XC60 T8 Twin Engine adındaki elektrikli hibrid SUV’undaki yüksek oranda geri dönüştürülmüş plastik içeren özel üretim versiyonu sayesinde bu prestijli ödülü kazandı.

Volvo, “Yılın Otomotiv, Elektrikli veya Elektronik Ürünü” kategorisindeki bu özel ödülü kazanırken, son dönem sürdürülebilir çevrecilik anlamındaki örnek ülkelerden Hollanda’nın Amsterdam kentinde düzenlenen törende ödül kabul edildi. Sadece sözde değil, geri dönüştürülmüş plastik hedeflerini hayata geçirilebileceğini kanıtlamak için Volvo, XC60 T8 Twin Engine’in birçok plastik parçası geri dönüşümlü malzemeden üretilmiş olan versiyonunu da piyasaya 2018’de sundu.

Volvo Cars, 2025 yılından itibaren üreteceği her yeni Volvo otomobilde yer alan plastiklerin en az yüzde 25’inin geri dönüşümlü materyalden olmasını hedefliyor. Premium otomobil markalar arasındaki en iddialı oranı hedefleyen marka, daha şimdiden XC60 T8 Twin Engine’in iç kısmında, yenilenebilir liflerden, eski balık ağları ve halatlardan elde edilmiş plastiklerden yapılmış bir tünel konsoluna sahip. Aracın zeminindeki halı, pet şişelerden elde edilmiş liflerden ve hazır giyim üreticilerinin kesim artıklarından elde edilen geri dönüştürülmüş bir pamuk karışımından oluşuyor. Koltuklarda ayrıca plastik şişelerden elde edilen pet fiberler kullanılıyor. Kaputun altındaki ses emici malzeme ise eski Volvo otomobillerin kullanılmış koltuklarından üretiliyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.