• Arama

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

Yaz aylarına girmeden önce, Mayıs ayında kendinizi mevsim değişikliğine hazırlayın!

Yazın sıcak güneşine, kumuna ve serin sularına kendinizi bırakmaya sayılı günler kaldı. Bedeninizi ve cildinizi yaza hazırlamak için Mayıs ayını en iyi şekilde değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz! Kendinize yapacağınız birkaç iyilikle yeni mevsime zinde girebilirsiniz.

Detoks yapmanın tam zamanı

Yazı forma girmiş bir beden ile karşılamak istiyorsanız Mayıs ayı detoks yapmak için çok ideal. Doktorunuzun önerdiği bir program ile kışın vücudunuza depoladığınız ödem, toksin ve fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Sinidirim ve boşaltım sistemlerinizi dengeleyecek olan detoks, bedeninizin zinde kalmasını sağlayacağı için yaz aylarının enerjik ruhuna rahatlıkla ayak uyduracaksınız.

Eforea Spa’da tazelenin

Bedeninizi yaza hazırlamanın en önemli adımlarından biri tazelenmek… Spa’da kendinize ayıracağınız birkaç saat ile yepyeni, tertemiz, canlı bir cilde ve dinlenmiş bir zihne kavuşabilirisiz. 

Spa keyfinizi ikiye katlayan Hilton İstanbul Bomonti’nin eforea Spa’sı, yaza zinde girmek isteyenlerin kaçırmak istemeyeceği kampanyalar, sürpriz hediye ve indirimler sunuyor. 2017 World Luxury Spa Awards’ta iki dalda ödüle layık görülen Türkiye’nin ilk eforea Spa’sında, gönlünüzce arınıp tazelenmeniz için her türlü detay bulunuyor.

Doğal ürünlerle donatılmış 14 uygulama odası, Vichy bakımı odası, geleneksel 3 Türk hamamı, 4 sauna, 4 buhar odası, çiftler ve özel günler için VIP bakım odaları ve VIP Türk hamamının bulunduğu spada, Mayıs ayı boyunca “Spa Hour” kampanyası var. Mayıs ayı boyunca hafta içi 13:30-17:00 saatleri arasında eforea Spa’ya gelen misafirler, yaptıracağı tüm cilt ve vücut bakımlarında %25 indirim fırsatından faydalanıyor.

Ayrıca Mayıs ayı sonuna kadar eforea Spa’dan yıllık Spa üyeliği alan en az 3 kişilik gruplara %15 indirim ve her bir grup üyesine özel eğitmen eşliğinde ücretsiz bir ders hediye fırsatı sunulurken; yaza daha formda girmenizi sağlayacak 6’lı İnceltici Detox Bakımı’nda ise yüzde 20’ye varan indirim uygulanıyor. Kaçırmayın!

Hilton İstanbul Bomonti efoea Spa’da Mayıs ayı fırsatlarından yararlanmak için tıklayın.

Saçlarınızı yaza hazırlayın

Beden ve cilt kadar bakımı atlanmaması geren saçları da yaza hazırlamak önemli. İlk olarak bakımınıza soğuk havalardan yıpranan ve kırılan saçlarınızı kestirerek başlayabilirsiniz. Sonrasında ister profesyonel bir saç bakımı yaptırın isterseniz saç bakım maskelerini haftalık saç bakım rutininize dahil edin. Düzenli olarak kullandığınız maske, saçınıza derinlemesine nem vererek onaracak ve kusursuz bir görünüm sunacak. Banyodan sonra saç yağları ile saçınızın beslenmesine destek verebilirsiniz.

Etsiz Pazartesi hareketine katılın

“Etsiz Pazartesi”; Pazartesi gününün hiçbir et ürününün tüketilmediği, çevre dostu evrensel bir çağrı… Sağlıklı beslenme ve sürdürülebilir yaşamı benimseyen kişilerin katıldığı bu furyaya siz de dahil olabilirsiniz. Haftanın bir günü sadece sebze tüketmek hem sindirim sisteminizi rahatlatacak hem de iç organlarınızı temizleyecek. Eti aratmayacak sağlıklı ve lezzetli yemekler için ünlü şeflerden tarif alabilirsiniz.

Egzersiz rutininizi dışarı taşıyın

Havaların güzelleşmesini fırsat bilip doğada egzersiz yapabilirsiniz. Bilimsel araştırmalara göre, açık havada yapılan egzersiz yağ yakımını kolaylaştırıyor ve moralinizi yükseltiyor… Ayrıca güneşten alacağınız D vitamini, kaslarınızın daha kolay yapılanmasına destek veriyor. Vücudunuza bol oksijen aldığınız için uykunuz da daha kaliteli oluyor. Her gün en az 30 dakika dışarıda yapacağınız spor ile kendinizdeki değişimleri hemen fark edeceksiniz.

Cildiniz için yaz alışverişine çıkın

Eminiz ki deniz, kum, güneş sizi çok heyecanlandırıyor ancak bu heyecana kapılıp cildinizi sakın boş vermeyin! Yazın dik açıyla gelen kuvvetli güneş ışınlarından cildinizi korumanız çok önemli. O yüzden bu ay güneş kremlerinizi yenilemenizin tam sırası. Yüzünüz ve bedeniniz için krem alışverişlerinizde, cilt sağlığınız için en düşük 30 faktörlü kremlerden tercih etmenizi öneriyoruz. Bronzlaşmak istiyorum diyenlere ise korumalı güneş yağlarından almalarını tavsiye ediyoruz.

İyi yaşam etkinliği ile kendinizi yenileyin

25-26 Mayıs tarihlerinde Akaretler Sıraevler’de gerçekleşecek BloomFest ile kendinizi yenileyebilir, wellness konusunda yeni bilgiler edinebilirsiniz. “Daha iyi bir yaşam” hedefleyenler için wellness konseptinin tüm detaylarıyla işleneceği BloomFest’te; meditasyon, sağlıklı beslenme, kişisel gelişim, doğal güzellik, yoga ve daha birçok alanda uzman isimler, katılımcılara yenilenme ve arınmanın rahatlatıcı etkisini yaşatmayı planlıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.