• Arama

TEPTA Aydınlatma Desteği İle 212 Fotoğraf Festivali

TEPTA Aydınlatma’nın sanata ve sanatçıya verdiği destek devam ediyor. Geçtiğimiz ay destek verdiği border_less Art Book Days’in ardından Mayıs ayında düzenlenen 212 Fotoğraf Festivali’nin aydınlatma sponsorluğunu üstleniyor.

12-13-14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen border_less Art Book  Days, metin üzerine çalışan sanatçı ve inisiyatifleri; müze, galeri, kurum, ve enstitüleri bir araya getirdi ve onların sanat kitaplarını sunma olanağı sağladı. Yaklaşık 2500 kişinin ziyaret ettiği etkinlikte, Bedri Baykam, Cem Örgen, Arter Galeri, Mikser Galeri, Ofset Yapımevi gibi toplam 28 adet sanatçı, müze, galeri, kurum, ve enstitüleri katılımcıydı.

Bu etkinlik TEPTA Aydınlatma’nın sağladığı 35 adet Linealight Group markalı raylı spot ile aydınlatıldı. Açısal olarak çok yönlü ve kolay kurulum özelliği ile dikkat çeken Linealight Group Angular spotlar, parlama önleyici filtreleme sistemi ile sanat mekanları ve kamusal mekanlar için kullanılıyor. Ayrıca yine Linealight Group markalı Mr. Magoo, Oblix ve Circle Wawe ürünleri kullanıldı.  

Walt Disney çizgi roman kahramanı “Mr. Magoo”dan ilham alınarak tasarlanan, karakterle aynı isme sahip Mr. Magoo ürünü, dairesel ve çok yönlü yapısıyla mekanı aydınlatırken, Linealight Group, Oblix tasarımı hem tavan hem de duvar lambası olarak ön plana çıkıyor. border_less Art Book Days  etkinliğinde mekanın odak noktasına ise Linealight Group, Circle Wawe isimli sarkıt tasarım konumlandı. İsminin atıfta bulunduğu üzere “çember dalgalardan” esinlenilerek yaratılan tasarım, yumuşak ve kıvrımlı ışık oyunlarıyla bulunduğu ortama pozitif bir enerji veriyor.

212 Studio tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan 212 Photography Festival, 3-12 Mayıs’ta Bomontiada’da düzenlenecek. İki farklı mekanda gerçekleşecek sergilerin tüm genel aydınlatması TEPTA’nın profesyonel ithal aydınlatma ürünleriyle sağlanıyor. 110 adet kullanılacak ray spotlar TEPTA’nın proje ekibinin spervizyonluğu ile mekana yerleştiriliyor.

Çağdaş fotoğraf sahnesinden dikkat çeken yerel ve uluslararası birçok ismi, atölyeyi, sanatçı oturumları, paneller, film seçkisini ve portfolyo değerlendirme seanslarıyla fotoğrafseverleri bir araya getirecek olan 212 Photography Festival’de, Fransız fotoğrafçı Charles Fréger’in oldukça ilgi gören Wildermann isimli fotoğraf serisinin yanı sıra, Amerikalı ve Avusturalyalı Cooper & Gorfer ikilisinin arktik bölgelerdeki Sámi kadınlarından oluşan ve masalsı tabloları andıran karmaşık fotoğraf kolajlarından oluşan Interruptions / Swedish Sápmi  sergilenecek.

Kültür ve sanat mekanlarının en doğru şekilde aydınlatılması gerektiği felsefesinden yola çıkan gerek teknik gerekse dekoratif aydınlatma alanında geniş bir ürün seçkisine sahip olan TEPTA Aydınlatma, kurduğu iş birlikleri ile etkinliklerde kullanıcılarının üstün nitelikli ürünlerini ve doğru aydınlatmayı deneyimlemesini hedefliyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.