• Arama

Pantone 2019-2020 Sonbahar/Kış Modası Renk Trendleri

Pantone 2019-2020 sonbahar kış modasında öne çıkan renk trendlerini öğrenin.

Pantone 2019-2020 Sonbahar/Kış Popüler Renk Paleti

Biber Kırmızısı (Pantone 19-1557 Chili Pepper)

Kırmızının en heyecan verici tonu olan Chili Pepper, acı biberin tat tomurcuklarınızı uyardığı gibi, giydiğiniz anda etrafınızı uyarır. 2019’un her mevsiminde ayrı bir tonuna rastladığımız bu kırmızı tonuna gardroplarınızda mutlaka yer açın.

Koyu Bordo (Pantone 19-1650 Biking Red)

Şarap kırmızısının derin bir tonu olan Biking Red, kış aylarının vazgeçilmezi olmaya geliyor. Size daima mükemmel bir sıcaklık ve derinlik kazandıracak bu renk, güç gösterisinin vücut bulmuş halidir.

Toz Pembe (Pantone 12-1110 Crème de Pêche)

Şeftali renginin daha soft ve pembeye kaçan bir rengi olan Crème de Pêche, sonbaharı etkisi altına aldığı gibi kışı da elinden bırakmıyor. Sadece yumuşak ve sade bir görüntü sağlamakla kalmayan bu renk, 2019 renk trendlerinin en gözde spektrumu.

Şeftali Rengi (Pantone 15-1530 Peach Pink)

2019 ilkbahar yaz renklerini etkisi altına alan turuncu renk skalası, 2019 sonbahar kış modasına şeftalinin açık tonuyla devam ediyor: Peach Pink. Normalde güneşli günleri anımsatan bu renk, farklı renklerle beraber kullanıldığında muhteşem bir uyum yakalamanızı sağlar. Versace’den Ninna Ricci’ye kadar podrumlarda şeftaliden vazgeçmeyen tasarımcıların izinden gitmenizde fayda var.

Kahverengi Taş (Pantone 19-1234 Rocky Road)

Zengin kahverengi tonunun vücut bulmuş hali olan Rocky Road, sonbahar kış sezonunda görmeye şaşırmadığımız renklerden biri. Beyaz tenlilerin üzerinde adeta parlayan kahverenginin esmerlere yakışmayacağınız düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. 2019-20 ilkbahar kış renklerinde her açıdan avantajlı olan bu renge gardrobunuzda yer açın.

Meyve Rengi (Pantone 17-1926 Fruit Dove)

Görmezden gelmesi pek de kolay olmayan ve pembenin canlı bir tonu olan Fruit Dove, nerede ve nasıl giyildiğine bakılmaksızın her zaman göz alıcılığını koruyor. New York Moda Haftası trendlerinde oldukça kullanılan bu renk için ¨dışa dönük pembe¨ demek yanlış olmaz.

Badem Rengi (Pantone 18-1155 Sugar Almond)

Kahverenginin tatlı ve bir o kadar da dumanlı tonu olan Sugar Almond, kahverenginin tipik tonundan çok daha açık, daha iştah açıcı ve daha tatlıdır. Sonbaharın vazgeçilmez renklerinden biridir. Kaşe kabanlara ve çizmelere oldukça yakışan bu rengi sonbahar kış sezonunda bolca görmeye hazır olun.

Koyu Çedar (Pantone 15-1150 Dark Cheddar)

Sarı ve turuncunun karışımıyla ortaya çıkan Dark Cheddar, parlaklığını daha da arttıran bir renk. 2019 sonbahar kış modasına da damga vuran koyu çedar, eğlenceli olmasının yanında aynı zamanda sıcak bir renk. Hermes’ten Proenza Schouler’a kadar moda haftalarına damga vuran bu rengin üzerinde çalışmaya başlamanızda fayda var.

Galaksi Mavisi (Pantone 19-4055 Galaxy Blue)

Oldukça etkileyici ve parlak bir renk olan Galaxy Blue, doğanın muhteşem renginin tasarımlara yansımış halidir. Sarının farklı tonlarıyla ve açık renklerle oldukça güzel kombinler sağlayabileceğiniz bu maviyi giymek için sarışın veya esmer olmanız fark etmez, her tarza uyum sağlar.

Mavi-Yeşil Karışımı (Pantone 18-4217 Bluestone)

Konfor ve ciddiyetin rengi olan Bluestone,mavi ve yeşil renk skalasında arada kalmış bir renktir. Denizlerin rengi de denilebilen bu ton, en sevilen pastel tonlarından biridir. Mavinin berraklığını yansıtan bu renk, renk trendlerine neredeyse ilk kez giriş yapıyor.

Turuncu (Pantone 16-1358 Orange Tiger)

Turuncunun capcanlı tonu olan Orange Tiger, adeta kendi titreşimini yaratıyor. Kışın karanlık renklerine adeta güneş gibi doğan bu rengi, sokaklarda bol bol görmeye kendinizi hazırlayın. Pantone ekibi tarafından korkusuz olarak adlandırılan bu renk, 2019/2020 sonbahar kış modasının iddialı renkleri arasında! 

Kızıl Kırmızısı (Pantone 17-1545 Cranberry)

Londra Moda Haftası trendlerini domine eden Cranberry, düşündüğünüzden çok daha güçlü geliyor. Kırmızının en güzel tonlarından biri olan bu renk, iddialı kırmızının aksine, ortamı yumuşatmaya bire bir. Pembenin de tonları arasında sayılabilen rengi, birçok renkle kombinleyebilirsiniz. Lacivert ve beyazla mutlaka deneyin. 

Karadut (Pantone 19-1534 Merlot)

İçeriğinde oldukça fazla duygu barındıran Merlot, kırmızıya inanılmaz bir derinlik ve duygu kazandırıyor. 2019-2010 sonbahar kış renk modasının diğer renklerinde olduğu gibi bu renk de sezonun en çok kullanılan renklerin başında geliyor.

İncir Kırmızısı (Pantone 17-1450 Summer Fig)

2019 2020 sonbahar kış renk trendlerinde kırmızının neredeyse her tonu mevcut. Biber kırmızısından bordoya, kızıldan şarap rengine kadar trend listesine adını yazdıran tonların için Summer Fig, sizi her zamankinden daha özgüvenli göstermeye aday. Şimdiye kadar bu tarz renkler kullanmaya alışkın değilseniz, bu sezon sizi bunlara alıştıracak. 

Yavruağzı (Pantone 16-1532 Crabapple)

Pembe ve turuncu renkleri arasında kalan Crabapple, moda haftalarının en dikkat çeken renklerinden biriydi. Yağmurlu ve karlı günler için oldukça farklı bir altenatif olan renk için sanıyoruz ki en uygun zaman Eylül ve Ekim… Sezonda kendinize farklı bir hava katmak için gardırobunuza mutlaka almanız gereken bu rengi, lacivert ve kahverengiyle deneyin.

Koyu Kahve (Pantone 19-1419 Chicory Coffee)

Koyu kahve olarak tanımlanan Chicory Coffee, 2019 2020 sonbahar/kış renk trendlerinin en zengin ve yoğun rengi. Doğru kombinlediğinizde kendinizi daha özgüvenli ve dik hissetmeniz kaçınılmaz.

Hardal Rengi (Pantone 16-0840 Antique Moss)

Sonbahar kış renk paletinin adeta açıklar ve koyular arasındaki geçiş rengi olan Antique Moss, son birkaç sezondur zaten göz kırpıyordu. Sonbahar ve kışın görkemli kabanlarında, kadife dokularında oldukça zengin gösteren bu rengi, gardırobunuza almayı ihmal etmeyin.

Koyu Yeşil (Pantone 19-5230 Forest Biome)

Uzun zamandır yeşilin en zengin tonu olan Forest Biome, zengin duruşunun yanında oldukça soft da hissettiren bir renk. Hangi desenle ve hangi kıyafetle kullanıcağına göre farklı bir kimliğe bürünebilen bu yeşil, sonbahar kış renk paletinin en popüler renklerinden biri. Özellikle beyaz tenliler için ideal.

Açık Kahverengi (Pantone 17-1143 Hazel)

Stil ikonu ya da manken olmayabilirsiniz, ama açık kahverengi bir kabanla kendinizi adeta Victoria Beckham gibi hissedebilirsiniz. Kahverenginin en soft hali olan Hazel, sadece kabanlar için yapılmış olsa yeridir. Ekose eteklerde, çizmelerde ve çantalarda da oldukça sık rastladığımız bu rengi, sevmemeniz için hiçbir sebep yok!

Altın Sarısı (Pantone 15-1147 Butterscotch)

Sarının en gözde tonlarından biri olan Buttescotch, tereyağı sarısına da benzetilir. 2019/2020 sonbahar kış sezonunda çekiciliğiyle öne çıkan bu renkle yapmamanız gereken en önemli şey, ton sür ton uygulamak! Sarı tonlarıyla pek de güzel görünmeyen bu akımı, başka renkler için denemeyi unutmayın.

Leylak Rengi (Pantone 18-3211 Grapeade)

Morun en soft hallerinden biri olan Grapeade için üzüm rengi demek de yanlış olmaz! Yumuşaklık ve zarafet ile adeta özdeşleşen bu renk, sonbahar ve kışın karanlık havasına oldukça yakışıyor.

Pantone 2019/2020 Sonbahar-Kış Klasik Renk Paleti

Pantone’nin 2019/2020 sonbahar kış sezonu için belirlediği tüm renklerin içinde ¨klasik¨ olarak adlandırılan renkler, tüm moda haftası trendlerinde başroldeydi. Daha soft ve açık tonların domine ettiği bu renk paleti, gardırobunuzun olmazsa olmazı. 

Bej (Pantone 12-0815 Vanilla Custard)

Beyaz tonlarının soft ve şık bir tonu olan Vanilla Custard, sonbahar renklerinin en sevileni. Gömlek veya kaban, eşarp ya da pantolonda sadeliği en şık bir şekilde tamamlamak isteyenlerin tercihi.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.