Rus Sanatçılar ve Portreleri

 

Rus Sanatçılar ve Portreleri

Dostoyevsky'den Chekhov'a Rusya'nın en ünlü yüzleri Londra'yı ziyaret ediyor. National Portrait Gallery'de 16 Mart'ta "Russia and The Arts : The Age of Tolstoy and Tchaikovsky" sergisi başlıyor.

26 Haziran'a kadar devam edecek olan sergide Rus sanatçılar ve portreleri  yer alıyor. Londra’daki National Portrait Gallery ve Moskova’daki State Tretyakov Gallery, bir kültür değişimine imza atıyorlar. 16 Mart-26 Haziran günleri arasında Rusya’nın en ünlü yüzleri Londra’da, İngiltere’ninkiler ise Moskova’dalar.

1867-1914 yılları Rusya’nın altın çağı olarak kabul ediliyor ve bu dönemde eser veren tüm sanatçıların, yazarların, müzisyenlerin, oyuncuların ve ressamların portreleri sergide yer alıyor. Bu tarihler arasında Moskova’daki State Tretyakov Gallery’de ise “From Elizabeth to Victoria: British Portraits from the Collection of the National Portrait Gallery” sergisi yer alıyor. Sergide yer alan en önemli eserlerden biri de Vasily Perov’un eseri olan Dostoyevsky portresi. Bu portre, yazarın tek resmedilen portresi olma özelliğini taşıyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular