• Arama

Gamze Saraçoğlu'nun İlk Haute Couture Defilesi

 

Gamze Saraçoğlu...

Gamze Saraçoğlu'nun İlk Haute Couture defilesi ve perde arkası kendi anlatımıyla OGGUSTO'da... "Yüksek terzilik ve çok özel bir işçilikle gerçekleştirilen Haute Couture tasarımları, çiziminden dikimine kadar her anlamda kişiye özel olarak hazırlanıyor.".

"Dünyada Haute Couture kolleksiyon hazırlayan çok az marka var, biz ise sadece yüksek işçiliğimizi ve kalitemizi gösteren bir defile ile onuncu yılımızı taçlandırmak istiyoruz." "Haute Couture dediğimiz zaman dikişleri, işlemeleri elde yapılan her biri elbise üzerinde çok ciddi saatler çalışılan çok uzun bir süreçten bahsediyoruz."

"Bu kolleksiyon için üç kişi, tam beş aydır ve sadece 24 elbise için çalıştı. Yani her elbise için minimum 120 saatlik bir emekten bahsediyoruz." "Dantellerimizin hepsi Paris’ten seçildi, kumaşlarımız ise Saydam Tekstil tarafından özel olarak dokundu ve ana sponsorumuz Filli Boya’nın kartelasından renklerle boyandı." "Bu bir Couture kolleksiyonu olsa da aşırı işlemeler istemedim; dikişten ve işçilikten anlayanların takdir edeceği minimal bir couture kolleksiyon oldu."

"En titizlendiğimiz konulardan biri ise Haute Couture’ü taşıyabilecek mankenlerin seçimiydi." "İnci tarafından hazırlanan ayakkabılarımızın her biri, elde dört saatte işlenerek kolleksiyonla uyumlu hale getirildi." "Haute Couture deyince aklımda zamansız tasarımlar var. Küçük kızların annelerinin gardroplarında göz koyduğu elbiseler yaratmak yola çıkış noktam oldu."

"Aslında onuncu yılımızı kutluyor gibi görünsek de tüm ekip olarak 190 yıllık bir tecrübeye sahibiz ve bu bizi farklı kılan en önemli özelliğimiz." "Renklerde çok doğal tonlar kullanmak istedim en çarpıcı rengim çok sevdiğim ve her kolleksiyonumda yer verdiğim yeşil oldu."

"Her detay hayalimdeki kadın için hazırlandı; biraz maskülen, özgüvenli, güzelliği ile takıntılı olmayan bir kadın var hayalimde. İşte o kadın Charlotte Rampling." "6 Ocak’ta Raffles’daki defilenin detaylarıyla, sevgili Mert Aslan ile birlikte ilgileniyoruz. İnanıyorum ki bu bizim için önemli bir dönüp noktası olacak."

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.