• Arama

Olafur Eliasson’un 30 Eseri Tate Modern’de

Olafur Eliasson: In real life sergisi, 11 Temmuz'da Tate Modern müzesinde başlıyor.

11 Temmuz’da açılacak Olafur Eliasson: In real life sergisi, 5 Ocak 2020 günü son bulacak. Sanatçının 2003 yılından sonra ilk Tate Modern sergisi olan seçki, aynı zamanda İngiltere’de bir araya gelen en büyük projesi olarak önem taşıyor.

Eserlerinin topluma ilintili olmasına önem göstermesi kadar çalışmaların sergilendikleri galerilerin dışına çıktığında da hatırlanmasına dikkat eden Eliasson; algı, hareket ve etkileşime olan merakı ile üretiyor.

Tate Modern’de görülecek otuz eserde, diğer tüm çalışmaları gibi her yaştan ziyaretçinin deneyimleyebilmesi üzerine kurgulanmış. Son otuz yılda yapılan eserler arasında tanınmış Beauty1933 enstalasyonu ile yeni tablo ve heykellerde görülecek.

İlk defa bu sergi aracılığı ile sanatçının göç, eğitim, mimari gibi konulara olan sanatsal yaklaşımı mercek altına alınıyor. Her çalışma, Eliasson’un sanat hayatında irdelediği bir temayı sunarken, harekete odaklanan erken dönem eserleri ile anavatanı olan İzlanda’ya ait malzemelerde öne çıkıyor.

Eliasson’un sosyal ve çevre sorunlarına odaklandığı mimari projeleri, müzenin terasında da sergilenecek. Eserlerden ilham alarak oluşturulan menü, teras restoranında deneyimlenebilir. Sergi, Londra’dan sonra İspanya’da Guggenheim Museum Bilbao’da 14 Şubat – 21 Haziran 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.