• Arama

Stanley Kubrick: The Exhibition, Kült Yönetmene Adanmış Sergi

Stanley Kubrick imzalı 12 filmin irdelendiği sergi Stanley Kubrick: The Exhibition, 26 Nisan – 15 Eylül 2019 arasında ziyaret edilebilir.

26 Nisan’da The Design Museum’da açılacak Stanley Kubrick: The Exhibition sergisi, ünlü yönetmenin hayranları için bulunmaz bir fırsat olarak tanımlanıyor. 15 Eylül 2019’a kadar açık olacak sergi, 12 filme adanmış.

Ziyaretçiler, sergiye ilk işe başladığı Look dergisi için çektiği fotoğrafları gördükten sonra, Stanley Kubrick (1928-1999) imzası taşıyan 12 film ve tamamlanmamış projelerine ait detayları inceleyebilecekler. The Shining filmindeki ikizlerin kıyafetleri, 2001: A Space Odyssey’de görülen maymun kostümü ve Full Metal Jacket ‘ın “Born to Kill” miğferi sergide yer alıyor.

“Kubrick Festivali” olarak tanımlanan sergiye en önemli görsel katkı, arşivinin bulunduğu University of the Arts London’dan sağlanıyor. Yönetmenin filmleri aracılığı ile anlattığı hikayelerde, ağırlıklı olarak İngiltere’de gerçekleştirdiği filmlerindeki sahneler arasında, ilham kaynağı olduğu için Londra’ya ayrıcalıklı yer verilmiş.

Sergide, filmlerde kullanılan 600 nesne, film gösterimleri, senaryolar, kamera ve lensleri ile mektupları ile röportajları yer alıyor. Moviola editörlük masası ile yönetmenin mum ışığında çektiği sahnelerde tercih ettiği Zeiss lensi, görülecek önemli detaylar arasında saylıyor.

Bu yıl elli yaşını kutlayan 2001: A Space Odyssey filmine vurgu yapılırken, proje aşamasında kalan filmleri "Napoleon“ ve "Aryan Papers“ için yapılan hazırlık, araştırma ve sergide unutulmamış. Filmlerden sahnelerinde görüleceği sergiye 12 yaşın altında ziyaretçi alınmadığı unutulmamalı.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.