• Arama

2019'un En Yeni Saat Modelleri - Baselworld

Saat ve mücevher sektörünün öncü fuarlarından Baselworld, 21-26 Mart tarihlerinde kapılarını İsviçre’nin Basel şehrinde açtı. Fuarda ön plana çıkan saat modellerini inceleyin.

Her yıl İsviçre Basel’de düzenlenen Baselworld saat ve mücevher fuarı, ayrılan saat firmalarının ardından oldukça merak ediliyordu. Kalitesinden ödün vermeyen organizasyonun küçülmesi, kapanan fuar hollerinden, stantların azlığından, ziyaretçi zafiyetine kadar hissedildi. Her şeye rağmen güzel bir ortamda yenilikleri bize tanıttılar. Fuar koridorlarında dolaşan genel ruh halinde seneye nasıl bir organizasyonun planlanacağı belirsizliği çok yüksekti. Önümüzdeki dönem belki bir arada görme şansını bulamayacağımız markalara Baselworld haberimizde daha geniş yer ayırdık. Tasarımları, saatçilik alanına getirdikleri yenilikleri ile sektörün her zaman canlı kalacağının adeta bir moral ifadesi oldular. 

Patek Philippe Ref. 5172G Chronograph

Baselworld’de  en merakla beklenen markaların başında Patek Philippe geldi. 5172G beyaz altın içerisinde elle kurum kronograf modeli daha büyük kasa ile sunuluyor. 41 mm kasa çapı parlak mavi kadranı ev sahipliği yapıyor ve 65 saat güç rezervi bulunuyor.

Fiyatı: 73.712 $

Rolex, Oyster Perpetual GMT-Master II

Rolex, yine bizlere ileri teknoloji mavi–siyah seramiğin en güzel birleşimini sundu.  Oyster Perpetual GMT-Master II her iki yöne dönen seramik Cerachrom bezeline jubile bileziği eşlik ediyor. 40 mm Oyster kasa yeni jenerasyon kalibresini özenle saklıyor. 

Zenith Defy Inventor

Baselworld’ün yenilikleri arasında Zenith Defy Inventor, en çok dikkat çeken modellerden oldu. Özellikle hem mekanik saat severleri hem de şık olarak tercihlerin ilk sırasında yer alacak. Markanın uzmanlığını açık kadranından gözler önüne serdiği modelin en önemli özelliği 18 Hz hızla çalışan Zenith Oscillator’ı tek parça yer alıyor. 50 metre su basıncına dayanıklı ve 50 saat güç rezervi ile çalışan modelin tamamı 148 parçadan oluşuyor. 

Breitling Navitimer Ref.806 1959 Re-Edition

Havacılık saatlerini merceğine alanları memnun edecek, 1959 yılından gelen Navitimer  yeni edisyonu 1959 adet üretildi. Paslanmaz çelik kasası içerisinde ki model 41 mm kasa çapında ve 70 saat güç rezerv özelliği bulunuyor.

Fiyatı: 8.600$

Chanel, Monsieur

Markanın ilk kendinden kurum mekanizmalı modeli Monsieur, bu yıl daha da maskülen bir formda tasarlandı. Tamamıyla mat seramik kasaya sahip ve özellikle siyah kadranı üzerinde çelik saat gösterge çerçevesi dikkat çekici bir sportif dokunuş yaratıyor. 

Hublot Big Bang Sang Bleu II

Hublot Sang Bleu II,  geometrik çizgilerin yer aldığı tasarımına hekzagonal kadranı eşlik ediyor. Fuarda özel salonda muhteşem bir sunum ile tanıtılan markanın tüm yeni modelleri arasında Sang Bleu II, her yönü ile koleksiyon ailelerinin parlayan yıldızı oldu. 

Fiyatı: 47.300 $

Bvlgari Octo Finissimo Chronograph GMT

İncelik yarışında ipi nefis kronograf modeli ile göğüsleyen Bvlgari mekanizmasını tam bir kasa haline getirdi.  Octo Finissimo Chronograph GMT, sadece 6.0 mm kalınlığında. Kumlanmış görünümlü titanyum 42 mm kasası hem bileğe çok uygun hem de çok hafif. 

TAG-Heuer, Autavia Isograph

Tag-Heuer yeni modeli ile motor sporları kronografı görünümünde üç ibresi bulunuyor. Kadranda Arabik rakamlar yerine indeksler eklendi. Her iki yöne dönen 60 dakikalık bezeli, kılıç şeklinde ibreler, büyük ayar tepesi kokpit  esintilerini iletiyor. Saat 6 pozisyonunda tarih penceresi yer alıyor. paslanmaz çelik modellerine ilave olarak iki bronz modeli seramik bezelli, füme yeşil ve kahverengi  kadrana sahip. 42 mm kasa çapında ve kristal safir camı tüm güzel tasarımını beğeniye sunuyor. 100 m su basıncına dayanıklı.

Fiyatı: 3,500 $ - 4,300 $ 

Chopard L.U.C Flying T Twin

Bu yıl bir çok yeni model ile bizleri buluşturan Chopard, L.U.C Flying T Twin modeli ile zamanı daha da hassas ölçümü vaat ediyor. 65 saat güç rezerv özelliği ve kronometre sertifikasına sahip. Petek dokulu  dumanlı gri kadranı, 40 mm çaplı kasası içerisinde yer alıyor. 

Jacob&Co, Astronomia Maestro

Jacob & Co, tamamıyla safir kristal şeffaf kasası içerisinde komplikasyonlarına ait büyüleyici güzellikleri sunmaya devam ediyor. Astronomia Maestro, üç yıldan fazla sürede hazırladığı modeli, markanın saatçilik üzerine sahip olduğu tüm bilgi birikimini de kapsayarak cömertçe meraklılarını sunuyor. 50 saat güç rezervine sahip.

Grand Seiko SBGZ001

Her yıl yeniliklerini en titiz çalışmaların eşliğinde sunan Grand Seiko bu yıl da farklılığını hissettirdi. SBGZ001 kendinden kurum mekanizmalı tam bir beyefendi saati. Japon sanatını saat kasasına eşsiz bir şekilde yansıtmayı çok iyi bilen marka, bu yıl bileklere “kar taneleri” desenini getirdi. 30 adet limitli platin kasalı olarak üretildi. 

Fiyatı: 87.000 $

MB&F Legacy Machine Flying T

Baselworld için MB&F, kadınlar için mekanik bir model olan Legacy Machine Flying T  Tourbillon modelini sundu. Biraz beylerin içi burulsa da kadın saatlerine yaklaşım açısından güzel bir gelişme diyebiliriz.  

Fiyatı: 145.000$ ( pave pırlanta), 115,000$ ( siyah lake), 315,000$ ( baget pırlanta) 

Sinn 6012 Rose Gold Anniversary

Özellikle mesleki saatler konusunda uzmanlığını ispatlamış Alman saat firması Sinn, Financial District Watches koleksiyonunun 20 yılını kutluyor. Tabi ki bu kutlamayı da Sinn 6012 Rose Gold Anniversay modeli ile kutluyor. Ay yüzü de bulunan modelin tam takvimi ve 60 dakika sayacı bulunuyor. 

Fiyatı: 4.800 $

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.