• Arama

Dior, Nuit Blanche Bale Gösterisi İçin Kostüm Tasarladı

Dior’un ilk kadın kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri Teatro dell’Opera di Roma’da gerçekleşen Nuit Blanche bale gösterisi için gösterişli kostümler tasarladı.

Dior’un ilk kadın kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri, Teatro dell’Opera di Roma’da gerçekleşen Nuit Blanche bale gösterisinin kostümlerini hazırladı. Tasarımcı; feminizm, özgürlük, dans ve beden hareketlerinden ilham alarak 16 kostüm ortaya çıkardı. Bu kostümler, maskülenlik ve feminenlik kavramlarını bilinen kalıplardan dışarı çıkarıyor ve bu kavramlara yeni anlamlar yüklüyor.

Dansı tutku ve özgürleştirci bir ruh olarak gören Maria Grazia; “Müzik, koreografi, set ve kostüm tasarımı dahil birçok performans sanatını birleştiren bu mükemmel projeye katkı sağladığım için mutlu ve onurluyum” diyor. Chiuri’nin 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu bir modern dans gösterisi etrafında kurduğunu da hatırlatalım…

 

 

Nuit Blanche bale gösterisinin yönetmeni ve baş dansçısı Eleonora Abbagnato ve Dior’un yaptığı bu iş birliği, sanatın ve modanın mükemmel uyumunu gözler önüne seriyor. Tasarımlarda bolca kullanılan tül ve ipek, dansçıların beden figürlerini yansıtırken çiçek densenleri ise Dior’un romantik havasına vurgu yapıyor. Dansın estetik ve teknik gereksinimlerine uygun olarak hafif ve esnek malzemeler kullanılan gösteride, baş dansçı Eleonora Abbagnato ve Friedemann Vogel fil dişi renginde tül kostüm giyiyor. Diğer dansçılar ipek çiçeklerle bezenmiş siyah tül ve ipekten oluşan kostümler giyerek göz kamaştırıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.