• Arama

50. Yılında Aya Yolculuk

Apollo 11’in yolculuğunu yaşatan sergi, 13 Nisan – 2 Eylül 2019 arasında görülebilir.

Aya inen ilk araç olan Apollo 11’in aya inişinin 50. yılında, Seattle’da bulunan Museum of Flight bu önemli günün anısına düzenlediği Destination Moon: The Apollo 11 Mission sergisi 13 Nisan’da açılıyor. Washington DC’deki Smithsonian Institute ile düzenlenen sergi, 2 Eylül 2019’a kadar gezilebilir.

Sergi; “Neden Aya Gittik? Nasıl Gittik? Sırada ne Var?” başlıkları altında toplanmış. Bu başarılı inişten önceki tüm uzay uçuşlarından da nesnelerin görüldüğü sergi, tarihin önemli anı hatırlatmak kadar, genç nesilleri de eğitmeyi amaçlıyor.

Bir insan için küçük, insanlık için dev bir adım"

-Neil Armstrong

Neil Armstrong’un giydiği uzay kıyafetinde yer alırken, hala kullanılabilir durumda muhafaza edilmesi de dikkat çekiyor. İnsanlık tarihinin en heyecan verici macerası sayılan Aya gidiş, tarihteki uzay yolculuk hayallerini de unutmamış. Bunlar arasında Jules Vernes’nin romanı ön plana çıkıyor.

Sergiyi gezenler, astronotların yaşadıklarını 3D filmler ve simülatörler aracılığı ile deneyimleyebilecek. Aya gidip gelen eşya ve araçlarının yanı sıra Houston kumanda merkezinin eşini de görebilecekler.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.