• Arama

Swarovski Tasarımı ile 8 Kadın, 8 Işıltılı Dilek

 

Swarovski Tasarımı 8 Kadın, 8 Işıltılı Dilek

Swarovski ve Birleşmiş Milletler Kadın örgütü işbirliği çok özel bir projeye imza atıyor. Swarovski tasarımı olan ve  gelirinin önemli bölümü bu proje gidecek  bileziklerle sekiz ünlü isim poz verdi.

Ayten Alpün

“Sadece kadınların değil tüm insanların kendi gücünde durmasını ve bir gün hepimizin insan olmasını diliyorum.”

Balçiçek İlter

“İnsanların birbirlerine “kadın” ya da “erkek” diye bakmalarının önüne geçmek isterdim… Asıl hakikatin insanda olduğu gerçeğini görmelerini sağlardım… ‘Bırak savaşmayı’ derdim, kendinle, karşındakinle, onunla bununla, dünyayla… Alıp veremediklerini bırak, soyun bütün örtülerinden, karşındakini de öyle gör.”

Dilara Koçak

“En büyük dileğim, kadına karşı olan şiddeti durdurmak. Tüm insanların şiddet görmeden, eşit haklara sahip olarak adil bir dünyada yaşamasını arzu ediyorum.”

Elif Dağdeviren

“Dünyanın stratejik yönetimini erkeklerden alır, kadınlara verirdim. Zira dünyanın halinden belli ki, onlar bu işi beceremedi… Kadınların dünyayı çok daha iyi yönetecekleri muhakkak!”

Gamze Cizreli

“Öyle bir dünya isterdim ki, Kadınlar Günü’nü kutlamak zorunda olmayalım. Kadın ve erkeğin her fırsattan eşit yararlanacağı, dünya üstünde konuşulan 7000 dilde bilinen “Kadın Hakları” teriminin sözlüklerden silineceği bir yaşamımız olsun.”

Serra Türker

“Kadınların şiddete ve cinsel istismara uğramasını engellemek isterdim. Özellikle günümüzde, ülkemizde böyle olaylar çok sık yaşandığı için toplum olarak daha sıkı bir sistemde kadınlarımızın korunmasını sağlardım.”

Siren Ertan

"Çok sevdiğim bir sözdür; 'bir demir zincirin gerçek gücü en zayıf halkasının gücü kadardır' sözü. Kadın ise, anne olarak dünyadaki her kadını ve erkeği eğiten, yetiştiren varlık. İşte bu yüzden, tüm bu döngünün sağlıklı olması için kız çocuklarının daha güçlü yetişmeleri için hemen, bugün çalışmaya başlamalı, minicik de olsa bir katkıda bulunmalıyız."

Yonca Ebuzziya

“Kadınlara yıllar önce Atatürk tarafından verilmiş hakların bugün daha da genişletilip yaygınlaştırılmasını sağlardım. Hak, özgürlük ve adaletten söz ediyorum. Hala çıkamayan yasaların çıkmasını, kadın değil insan olma, insan gibi yaşama ve çalışma hakkından söz ediyorum. Geliştirileceğine gerileştirilen haklardan. Ve meclisteki kadın milletvekillerinin en az yüzde elli olmasını…”

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.