• Arama

Mini Eteğin Yaratıcısı Mary Quant'ın İlk Sergisi Londra'da

Modern giyimin öncüsü olan tasarımcı Mary Quant'a adanan ilk sergi, 6 Nisan 2019’da başlıyor.

Moda tarihinde mini eteğin annesi olarak tanınan Mary Quant’a adanmış ilk retrospektif sergi, 6 Nisan’da Victoria & Albert Müzesi’nde başlıyor... Sokak modasını da dünyaya yayan tasarımcının imzasını taşıyan 200 kıyafet, 8 Mart 2020’ye kadar görülebilecek.

Perakende sektörüne “High Street” kavramını kazandıran markanın 1955 – 1975 yıllarına odaklanan sergisinde, grafik tasarımlar, o yıllara kadar görülmemiş renkte çoraplar ile aynı renkteki ayakkabılar da sergide unutulmamış. Modaya demokrasi getirdiği söylenen markanın modanın son 50 yılına da yön vermesi irdeleniyor.

Mary Quant tasarımlarını meşhur ettikleri kadar bu markanın mankeni olarak ünlenen Shrimpton, Pattie Boyd, Cilla Black ve Twiggy’nin de katılacağı sergide; çizimler, fotoğraflar, defile kayıtları da görülecek. Birer tane üretilmiş elbiselerin satıldığı, markanın mağazası Bazaar butikleri ve evde dikilmesi için basılan kalıplar da unutulmamış.

Victoria & Albert Müzesi, kendi arşivi ve tasarımcının kişisel eşyalarını ile sergilenebilmesi için dünya çapında “sandıklara ve çatı aralarına bakın, Mary Quant’ınızı sergiye dahil edelim” duyurusu yaparak, markanın herkese moda düşüncesini pekiştirmek için “herkes ile sergi” düzenliyor.

Mary Quant’ın makyaj markasının tanıtımı için zamanında İngiltere’yi gezen “güzellik otobüsü”, sergi için tekrar yaratılmış. Sergi gezenler, bu otobüsün içinde kendilerini 1960’ların Londra’sında hissedebilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.