Champagne Life Sergisi

 

Champagne Life Sergisi

Londra’daki Saatchi Gallery, 30. doğum gününü sadece kadın sanatçıların eserlerinin yer aldığı “Champagne Life” sergisiyle kutluyor. 14 sanatçının eserlerinin bulunduğu sergi, 9 Mart’a kadar açık olsa da, “Kaçırdık” diye üzülmeyin. Serginin en çok ilgi gören beş eserine OGGUSTO olarak göz attık.

Champagne Life, Saatchi Gallery’nin sadece kadın sanatçılardan oluşan ilk sergisi. Sergi, adını kapakta da yer alan Amerikalı sanatçı Julia Wachtel’in eserinden alıyor. Eseri daha yakından incelediğinizde Kim Kardashian ve Kanye West’in ters dönmüş fotoğrafını görebilirsiniz. Bir hayli ironik değil mi?

İranlı sanatçı Soheila Sokhanvari’nin Moje Sabz adlı eseri de Doğu-Batı sentezine ve sürrealizme gönderme yapıyor. Saatchi Gallery’nin CEO’su Nigel Hurst, “9 farklı ülkeden 14 kadın sanatçının eserleri, çağdaş sanatın gelişimine büyük destek oluyor” diyor ve ekliyor, “Sanat endüstrisinin daha fazla büyüyebilmesi için sanatın kimsenin hayatındaki yegane şey olmadığını kabul etmek gerekir. Başka şeyler de olması gerekiyor. Aksi takdirde sanatçıların eserleri yaşadığımız dünyaya ters düşer.”

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular