• Arama

Metro Türkiye'nin “Metro Su Hareketi” Projesi

Metro Türkiye, suyun her alandaki önemine vurgu yaptığı “Metro Su Hareketi” projesi kapsamında, 22 Mart Dünya Su Günü sebebiyle Gaziantep’teki bir köy okulunun su tesisatının yenilenmesine destek oluyor.

Metro Türkiye, suyun önemini ve sürdürülebilirliğini ön planda tutarak gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Buna göre, “Metro Su Hareketi” kapsamında Metro’nun özel markası Rioba Su satışlarından elde edilen gelirle Gaziantep’teki bir köy okulunun su tesisatı yenilenecek. 31 Mart 2019 tarihine kadar sürecek kampanya ile su maliyetini ve israfını azaltmayı planlayan Metro Türkiye, su konusunda duyarlılık yaratmayı da hedefliyor.

#AkışınaBırakma kampanyası kapsamında 31 Mart 2019 tarihine kadar Rioba su satışlarından elde edilecek gelirle, okuldaki su tesisatının yenilenerek su maliyetinin azaltılması ve öğrencilerin su konusunda bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Metro Türkiye #AkışınaBırakma kampanyası kapsamında; okulun eski su tesisatını yenilerken suların kireçli olmasından hareketle çocuklar için okula su arıtma cihazı da sağlayacak. Kampanya ile temelde okulun su ile ilgili tüm eksikliklerini gidermeye yönelik çalışmaların yapılması hedefleniyor. 

Metro’nun 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında dünya genelinde çeşitli etkinlikler düzenlediğine dikkat çeken Metro Türkiye Pazarlama ve Marka Yönetimi Grup Müdürü Aylin Mutlu, “UNESCO tarafından hazırlanan 2019 Dünya Su Raporuna göre, iki milyar insan temiz su kaynaklarına düzenli erişim sağlayamıyor, 4,3 milyar insan sıhhi tesisat kullanmıyor. Rakamların da ortaya koyduğu gibi su kaynaklarının azalması ve temiz suya erişim tüm dünyada önemli bir sorun. Metro da bu kapsamda her yıl globalde çeşitli kampanyalar yürütüyor. Bu yıl biz de Metro Türkiye olarak yerel bir çalışma gerçekleştirmek istedik ve Gaziantep’teki bir köy okuluna katkıda bulunmayı hedefledik. Çocukların hem daha iyi şartlarda suya erişmesi hem de bu konuda bilinçlenmeleri çok önemli. Onların su konusunda bilinçlenmesi dünyanın geleceği adına atılacak çok önemli bir adım” dedi. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.