• Arama

İstanbul Moda Haftası 2019 Sonbahar Kış Defilelerinden Öne Çıkanlar

19-22 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Moda Haftası’nda öne çıkan koleksiyonları inceleyin.

Exquise

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a üçüncü kez katılan ve bu sezon ilk kez runway’de yer alan Exquise, 70’li ve 80’li dönemlerden ilham alan #GoldenRhapsody isimli Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu sundu. Koleksiyon, 70’ler dönemindeki yasakların delindiği, başkaldırının ete kemiğe büründüğü, yaşayanlarda iz, yaşamayanlarda hayranlık uyandıran, doğaya düşkün ruhu ile 80’lerin pop kültürünü, aşırılığı ve cesaretini tecrübe etmiş kadınlarını hatırlatıyor.

Özlem Süer

Türk tasarımının öncü isimlerinden Özlem Süer, yeni koleksiyonu “h2o” ’da insan hayatının en önemli öğelerinden biri olan suyun gerçekliğini, Bioderma’nın su kadar saf olan misel suyu Sensibio H2O’dan ilham alarak defilesini gerçekleştirdi. Özlem Süer, suyun saflığından ilham alarak hazırladığı “h2o” koleksiyonunda, çağın en önemli konusu olan hassasiyet kavramını, tasarımlarında kullandığı renk, hafif ve yenilikçi kalıplar ile birleştirdi.

Meltem Özbek

Renklerin kendi içsel enerjilerinden ilham alarak hazırlanan Meltem Özbek Sonbahar/ Kış 2019 koleksiyonu, iddialı ve zarif çizgilerinin yanı sıra, daha önce çok kullamadığı renk paletiyle de dikkat çekiyor. Baskılı yaprak desenlerinin, büzgülü detayların ve asimetrik dekoltelerin ön plana çıktığı koleksiyonda başrol hep renklerde! Her rengin sahip olduğu içsel enerjiden yola çıkan ve renklerin bu kendine özgü duruşundan ilham alarak bir akış tasarlayan Meltem Özbek, Color Energy ismini verdiği Sonbahar/ Kış 2019 koleksiyonuyla feminen, neşeli ve özgür ruhlu kadınları temsil etmeye devam ediyor.

EzraTuba

Giyilebilir teknolojinin öncülerinden olan EzraTuba, 2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nu Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da moda severlerle buluşturdu. İlhamını hayatta kalmak için etrafındaki diğer bitkilere dolanan bir sarmaşıktan alan “ASHEKA” koleksiyonunda 60 look sergilendi. Sarmaşık desenli kokteyl elbiseleri, el işlemeli kabanlar ve metal troklu deri takımlar büyük beğeni topladı. Koleksiyonda öne çıkan renkler zümrüt yeşili, menekşe moru, tütün rengi ve vişne tonunda kırmızı olurken, siyah-beyaz ve altın da bu renklere eşlik etti.

Giray Sepin

Giray Sepin sponsored by TENCEL™ Sonbahar / Kış 2019 defilesi, . “Yenilenme ve yeniden oluşturma/yapma” anlamı kazandıran “RE” ön eki ile yola çıktı.  Giray Sepin, RE- ismini verdiği koleksiyonunda salt yeniden ziyade yenilenen yorumlar üzerinde durdu. Re-edit, Re-construction, Re-cycle, Re-born, Re-think ve Re-load gibi birçok Re-‘den ilham alan Sepin, odağını Re-work’te tuttu. Koleksiyon, klasik erkek kalıplarını TENCEL™ elyafları içeren kumaşlarla yeniden yorumladı. İnovatif REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflar içeren kumaşlara da yer verilen koleksiyon, detaylarını ise sokakta, denizde veya fabrikada çalışan işçilerin kıyafetlerinden aldı.

Mehtap Elaidi

Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunun teması yenilenme ve kabuk değiştirme olan Mehtap Elaidi, tasarımlarını giyen kadın, görünümünü ne ile tamamlar, nerelere gider, ne yer, ne içer, ne okur gibi sorularla yola çıkıyor bu sezon. Bu kadına en çok müdanasız sıfatını yakıştıran marka, başkalarının yargılarından bağımsız, kendi için yaşayan bir Mehtap Elaidi kadını hayal ediyor. Bu sezon Mehtap Elaidi her zaman sunduğu hazır giyim parçalarının yanı sıra ilk defa çanta, takı ve aksesuar da sunuyor.

Hemington

Hemington, 2019-20 Sonbahar Kış Indelible Traces” koleksiyonunda Viking zamanlarından ve Shetlands ve Orkneys’in kuzey insanlarından ilham aldı. Bölgenin kültürünü, etnik zaanatçılarını ve mirasını desenlerinde işleyen Hemington, yalın çizgiler, zarif detaylar, doğal kumaşlar ve ustalıkla işlenen tasarımlarıyla sonbahar kış sezonunda erkeklere iddialı bir koleksiyon sundu. Desenler, renkli jakarlar, örgü işlemeler, tartan kumaşlar ve çizgili-boyutlu detaylar koleksiyonun ana hatlarını oluşturdu. Kuzey kültürünün ve tarihinin güzelliğinden esinlenilen koleksiyonda lüks materyaller ve modern dokular canlı renklerle harmanlandı.

DB Berdan

Her defilesiyle toplumda pek farkına varılmamış bir konuya ışık tutan DB Berdan, 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonunu, toplumda bireylerin çeşitli şekillerde nesneleştirilmelerine karşı çıktıkları bir defileyle tanıttı. Oyuncu Merve Çağıran’ın ve Rap sanatçısı Ceza’nın podyumda boy gösterdiği defilede, modeller arasında DB Berdan’ın mottosuna uyan her yaşta, her tür cinsiyet kimliğinde sokaklarımızda var olan bireyler de yer aldı.

Damat

Türkiye'nin önde gelen erkek giyim markası Damat, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu muhteşem bir defileye imza atarak beğeniye sundu. Zorlu PSM’de gerçekleşen defilede moda, sanat, cemiyet ve iş dünyasının seçkin isimleri bir araya geldi. Koreografisi Öner Evez’e Styling’i Burak Kocemer’e ait olan defilede Damat’ın benzersiz ve şehirli erkeğin tercih edeceği daha spor casual parçalar 40 model tarafından tanıtıldı.

Kiğılı

Erkek giyiminin lider markalarından Kiğılı’nın dönüşümü podyuma taşındı ve yeni koleksiyonuyla ezber bozdu. Moda, iş, sanat ve spor dünyasının yoğun katılımıyla gerçekleşen defilede; ‘maneviyat’, ‘doğa’ ve ‘mistizm’ temalı ‘Light Magic’ koleksiyonunu sergileyen Kiğılı, moda severlerden tam not aldı.

M.O.F.C By Eda Güngör

Eda Güngör’ün gece hayatini sahiplenerek tasarladığı hazır giyim markası M.O.F.C, kadının en cazibesi yüksek hali ile Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un ilk gününe çarpıcı bir defileyle damga vurdu. M.O.F.C, bu sezon karşımıza, 80’li yılların sonlarında, dünyanın her yerinde sosyalleşebilen, lüks yaşamayı ve eğlenceli gece hayatını seven, o dönemin güçlü ve çekici ‘Gece Kuşu’ kadınlarının stilinden ilham alan koleksiyonu ile çıktı.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.