• Arama

GastronoMetro Şeflerinden Ayın Tarifi – Mart

GastronoMetro şeflerinin OGGUSTO’ya özel olarak hazırladığı Mart ayının leziz tarifini öğrenin.

METRO CHEF SİYAH SARIMSAKLI CRUMBLE CHOUX

Muz ve Kars Gravyerli dolgu kreması ile


Malzemeler

100 gr su, 300 gr süt, 190 gr Metro Chef tereyağı, 388 gr Metro Chef un, 2 gr tuz, 100 gr esmer şeker, 3 diş Metro Chef siyah sarımsak püresi, 5 gr toz siyah gıda boyası, 1 adet muz, 55 gr rende Kars Gravyeri, 100 gr Çırpılmış Metro Chef krema, 2 adet yaprak jelatin.

Dekorasyon için: Mikro filizler, Altın yaprağı

Yapılışı

Choux Hamuru için: 100 gr su, 100 gr süt, 2 gr tuz, 80 gr tereyağı ocakta kaynatılır. Kaynayınca 130 gr un eklenir ve 3 dakika kadar kavrulup ocaktan alınır ve sonrasında stand mikseri kabına alınır. 160 gr yumurta azar azar eklenerek hamur tamamlanır. Sıkma torbasına alınıp düz uçlu duy takılarak silpatlı tepsiye istenilen büyüklükte sıkılır.

Crumble Hamuru için: 100 gr esmer şeker, 78 gr un, 100 gr tereyağı, 3 diş siyah sarımsak püresi, 5 gram toz siyah boya mikserde yoğrulur, 2 mm. kalınlığında açılıp kalıpla kesilerek tepsiye sıkılan profiterol toplarının üzerine konulur. 160 derece önceden ısıtılmış fırında 30 dakika kadar pişirilir.


Krema için: 200 gr süt, 1 adet muz ve 55 gr gravyer peyniri ocakta 80 dereceye kadar ısıtılıp el blender’ı ile pürüzsüz olana kadar çekilir. Yumuşatılmış 2 adet yaprak jelatin ve 10 gr tereyağı ilave edilip tekrar karıştırılır. Karışım ılıyınca 100 gr çırpılmış krema ile karıştırılır ve üzeri kapatılarak dolapta en az 2 saat bekletilir.

Servis: Siyah sarımsaklı choux hamurları, hazırlanan krema ile doldurulur. Üzerine dekorasyon için mikro filizler ve altın yaprağı konularak servise hazır hale getirilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.