• Arama

Toskana Mutfağı, Adatepe Ida Blue’ya Konuk Oluyor

30 yıllık geçmişi ile geleneksel Toskana mutfağının dünyaca ünlü adresi Osteria A 'Pagliai’nin sahibi ve Şefi Tommaso Salvatori’nin yorumuyla hazırlanan Toskana-Adatepe eşleşmeli menü  8-30 Nisan tarihleri arasında Adatepe Ida Blue’ya konuk oluyor.

Kaz Dağları’nın dört bin yıllık mirasından antik çağlara uzanan mitoloji deneyimleri ve büyüleyici doğası ile Adatepe Ida Blue, 5. yılında da konuklarına özel ayrıcalıklar ve sürprizler hazırlamaya devam ediyor. Yerel değerlerin sürdürülebilirliği ve geçmişten geleceğe köprü olma felsefesini benimseyen Adatepe Ida Blue ile İtalya’nın en elit ve ünlülerini müdavimi kılan Osteria A 'Pagliai’nin sahibi ve Şefi Tommaso Salvatori’nin paha biçilemez lezzetleri ilk kez Kaz Dağları’nın büyülü cenneti Adatepe’de buluşuyor.

Büyük babaannesi  ile başlayan bir yolculukta aile geleneğini devam ettiren  Floransa’nın en gözde tatil beldelerinden Forte dei Marmi’de bulunan Osteria A 'Pagliai’nin 3.nesil Şefi Tommaso Salvatori, Türkiye’de ilk defa Kaz Dağları’nın el değmemiş coğrafyasından harmanlayarak oluşturacağı reçetelerini Adatepe’nin kendine özgü mevsiminde lezzetleri ile birleştiriyor. Mutfaktaki sadelik, basitlik ve yüksek ürün kalitesinin en büyük başarıyı getirdiğini dile getiren Tommaso Salvatori, kullandığı ürünlerinin yarısını kendi toprağından alan ve böylece ayrıcalıklı kalmayı başaran ender isimlerden biri. Tommaso Salvatori, menülerinin  seçiminde bulunduğu yere ait ürünler olmasına özellikle dikkat ediyor. 

Muhteşem peyzajı ve meyve ağaçları içinde yer alan Adatepe Ida Blue’nun üstün hizmet kalitesiyle bahçeden ve köyden topladığı mevsiminde ürünleri, bitki çayları ve Küçükkuyu'da üretilen Türkiye’nin en kaliteli zeytinyağları ile yöresel gıdalardan hazırlanmış yemeklerini keşfederek geleneksel Toskana mutfağı ile birleştirecek Şef Tommaso Salvatori’nin sürpriz menüsü 8-30 Nisan tarihleri arasında Adatepe Ida Blue misafirlerini bekliyor.

Kaz Dağlarının batı yamacında Adatepe Köyü'nde yer alan Adatepe Ida Blue’nun her biri kendine ait hikayeye sahip üç taş binası içerisinde yer alan yöreye ait ve özenle seçilmiş antika parçalar ve eşsiz Anadolu kilimleri ile dekore edilmiş odalarının doğa ve huzuru da kucaklaması da Ida Blue dostlarının seçim nedenleri arasında yer alıyor. Adatepe köyü ve Kaz Dağlarının el değmemiş coğrafyasını, yerel yaşam motiflerini, kültür ve lezzetlerini daha yakından tanıma şansını sağlayan bağ bozumu, safari turu, sezonluk zeytin hasadı, mantar avı, terapi niteliğindeki orman banyosu (foresting), yöresel Yörük pazarı gibi deneyimlerin yanı sıra sadece Ida Blue dostlarına özel kampanyalar ve uluslararası ünlü Ida Blue dost şef ve program seçenekleri de 5.yılda sunuluyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.