• Arama

Hermès Ormanına Hoş Geldiniz

Dünyanın en özel markalarından olan Hermes yemek takımları koleksiyonlarına bir yenisini ekledi; Carnets d'Equater. İlhamını vahşi doğadan alan bu özel koleksiyon lansmanını Metin Gürsoy OGGUSTO için yazdı.

 

 

“Loft tipi modern bir binanın kapısında bizi siyah giymiş adamlar karşılıyor. Sisler içinde ve yemyeşil bitkilerle bezenmiş bir bahçeyi geçtikten sonra, stüdyo tarzı binaya girdiğimizde Robert Dallet’in çizdiği meşhur kaplan, aslan ve leopar motifleriyle karşılaştık. Boydan boya bir ormana dönüştürülmüş ortamda, pek çok gazeteci, blogger ve Hermès’in önemli müşterilerini sisler arasında gezinirken gördüm.”

 

 

“Robert Dallet gezegen üzerindeki en renkli ve seksi canlıları yıllardır gözlemleyen ve onların çizimlerini yapan harika bir sanatçıydı. Hermès ailesiyle olan yakınlığı ve Hermès’in tabiata olan yakınlığına hayran biriydi. Meşhur kaplan ve aslan çizimlerinin bazıları Hermès eşarplarına desen olarak yansımıştı. Şimdi de yaklaşık 40 parçalık harika bir yemek takımında yaşam buluyor.”

 

 

Hangi tabakta, ne yiyebilirim?

“Yukarı katta düzenlenmiş 20 kişilik harika bir örnek masa buluyorum. Jaguar ve maymunların cirit attığı oval servis tabağında sunacağım yiyecekleri hayal ediyorum. Hem Batı’nın hem de Uzak Doğu’nun kullandığı yemek kaplarının çok hoş bir miksi yapılmış bu takımda. ‘Hangi tabakta, ne yiyebilirim?’ diye sonsuz hayaller kurabilirsiniz.”

 

 

“Hermes yemek takımları arasında en favori parçalarımdan biri olan Dallet’nin siyah beyaz çizmlerinin yerleştirildiği küçük salata çanağının önünde uzunca bir süre geçiriyorum. Hermès Artistik Direktörü bunu farkediyor ve bu çizimlerin hepsinin orijinallerinin bir üst katta sergilendiğini söylüyor. Kat kat sürprizlerle dolu ve derinden ‘’Grrrr’’ ses efektlerinin geldiği bu güzel minik ormandan tanıtım kitabımı yanıma alıp ayrılıyorum.”

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.