Moda İkonu Kontes Jacqueline De Ribes Sergisi

 

Moda İkonu Kontes Jacqueline De Ribes Sergisi

The Metropolitan Museum of Art'ta sergilenen Jacqueline de Ribes "The Art of Style" sergisi mode ikonu olan Kontes'in stiline ışık tutuyor. 1929’da Paris’te aristokrat bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Jacqueline de Ribes, pek çok kişi tarafından Parizyen zarafetinin mükemmel bir örneği olarak kabul edildi.

Uluslar arası üne sahip stil ikonu Kontes Ribes’in orijinalliği ve zarafeti, onu 20. yüzyılın en dikkat çeken moda karakterlerinden biri yapıyor. Kıyafetlerinin çoğunu kendi tasarlayan ve kendi diken Jacqueline de Ribes zamanla pek çok ödüle aday oldu. Slim Aarons ve Irving Penn gibi yetenekler tarafından fotoğraflanan kontes, çabasız zarafetin ve sofistike çekiciliğin sembolü haline geldi.

Kontes Zevki

İkon haline gelen Ribes, 1982-1995 yılları arasında yeteneğini ve tecrübesini bir araya getirerek kendi tasarım işini yarattı ve yönetti. Sergide kontesin kendi tasarladığı kıyafetler dışında Dior ve Yves Saint Laurent gibi pek çok markadan da parça sergilendi. Kontesin zevkine ve stilini keşfe çıkan sergi, aynı zamanda geniş çaplı bir kaynakla Ribes’in bütün hayatına ışık tuttu.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular