• Arama

Erkek Gardırobunun Vazgeçilmez 10 Parçası

Gardırobunuzun olmazsa olmaz 10 parçasını öğrenin ve stil önerilerimizden ilham alın.

Günümüzde erkek modası her ne kadar değişse de belirli kilit parçalar zamansızlığın verdiği rahatlıkla daimi kurtarıcı rolünü üstlenmeye devam ediyor. Kalitenin ve doğru kesimin etrafında şekillenen klasik parçalar, doğru bir stilin temel ögelerini oluşturuyor. Bunun bir diğer anlamı, sürekli elinizin altında olan “vazgeçilmez” dediğiniz kıyafetlerinize bir yatırım gözüyle bakmak. Kumaş ve işçilik kalitesi yüksek her klasik parça, size uzun yıllar hizmet ediyor. Gardırobunuzda bu özenli yaklaşımı hak eden 10 önemli parçayı sizin için seçtik.

Trençkot

İlkbahar ve sonbahar mevsiminin vazgeçilmezi olan trençkotlara gardırobunuzda yer açın. Bej veya kahve tonlarındaki bir trençkot, size hem gündelik hayatınızda hem de özel davetlerde rahatlıkla eşlik edebilecek şık parçalardan.

Beyaz Gömlek

Kalite konusunda ödün vermemeniz gereken kıyafetlerden biri beyaz gömlek. Gardırobunuzda en az 4-5 adet farklı kumaşlardan beyaz gömleğiniz olmalı. Şık veya spor kombinleriniz için elinizin altında bulunması gereken bu önemli parçayı seçerken, kumaş kalitesine ve üstünüzdeki “akıcı“ duruşuna dikkat edin.

Mavi Gömlek

En az beyaz gömlek kadar önemli olan mavi gömlekler için de aynı kurallar geçerli. Kalitesine özen gösterdiğiniz mavi gömleklerin en az birkaç farklı tonuna sahip olmalısınız. Bu sayede istediğiniz her kombini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gri Sweatshirt

Gri sweatshirt, özellikle hafta sonu kombinlerinizde sizi her zaman kurtaracak bir parça. Jeanlerle veya chino pantolonlarla rahatlıkla kullanabildiğiniz gibi, ara renk olmasının getirdiği avantajla hemen hemen her renkle kombinleyebilirsiniz.

Blazer Ceket

Hiç şüphesiz klasik parçalar denildiğinde aklınıza gelen “blazer” ceketler, gardırobunuzun yıldızı. Farklı kesimlerde yaz ve kış için birkaç alternatifiniz mutlaka olmalı. Blazer alırken, toprak ve mavi tonlarını seçebilir ya da sezon trendlerini es geçmeyerek araya canlı renkler ekleyebilirsiniz.

Beyaz Sneaker

Kendisi artık tamamen klasikler içinde yer alıyor. Bakımı zor olabilir ya da karşısına renk ve desen konusunda oldukça fazla rakip çıkmış olabilir... Ancak yine de temiz ve beyaz bir sneaker sizi her zaman cool gösterecektir. Jeanlerle harika bir uyumu olan beyaz sneakerlar, adeta kullanım alanı konusunda size sınırsız seçenekler sunuyor.

Oxford Ayakkabı

Şıklık dediğiniz zaman Oxford ayakkabılara daima güvenebilirsiniz. Takım elbiselerin tamamlayıcısı olan Oxford ayakkabılar, hem zarif hem maskülen bir görünüme sahip olan yegane parçadır. Kahverengi ve siyah başta olmak üzere mutlaka bir Oxford ayakkabı edinmelisiniz.

Basic T-shirt

En sade parçalar arasında gelen basic t-shirtler, gizli klasikler arasında yer alıyor. Her erkeğin gardırobunda en az 3 temel renkte bulunması gereken t-shirtler, mevsimsiz oluşunun verdiği rahatlıkla her zaman kullanabilir. İyi bir t-shirt’e denk geldiğinizde kaçırmayın ve dolabınızda kendisine geniş bir yer açın!

Denim Gömlek

Biraz asi, biraz western ama her zaman cool görünen denim gömlekler özellikle beyaz t-shirtlerle bir araya geldiğinde sportif ve stil sahibi bir etki yaratmayı başarıyor. Denim gömlekleri chino pantolonlarla kullanmaya özen gösterin. Eğer 80’ler ve 90’lar modasını seviyorsanız denim üstü denim yapabilirsiniz.

Lacivert Takım Elbise

Listenin içinde en dikkat edilmesi gereken klasik parça ise lacivert takım elbise. Dikişinden kumaş kalitesine üzerine en çok düşmeniz gereken ikili sizi biraz zorlayabilir. Ancak doğru bir takım elbisenin stilinizde ve sizde yaratacağı farkı düşünürsek, bu detaylı çalışmaya kesinlikle değecektir. Dolayısıyla takım elbise almaya karar verdiğinizde ya çok doğru bir marka seçmeli ya da eski usul işinin ehli bir terziye kendinizi bırakmalısınız. 

BONUS: Sırt Çantası

Son zamanlarda yeniden popüler olan sırt çantaları, günlük iş hayatından hafta sonu kaçamaklarına kadar birçok alanda size büyük rahatlık sağlıyor. Eğer minimalist tasarımlar ve koyu tonlar tercih ederseniz tek bir çanta ile her yere gidebilirsiniz. Bu yüzden fazla sportif bir sırt çantası seçmemeye dikkat edin.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.