• Arama

Omega’nın Yıldızı Constellation Yenilendi

Gökteki yıldızlardan ilham alan ismiyle, Omega'nın efsane haline gelen Constellation koleksiyonunu ve tanıtılan 101 yeni ürünü inceleyin.

Omega’nın Constellation koleksiyonu, uzun yıllardır OMEGA'nın saat üretimindeki rakipsiz hassasiyetinin sembolü olmayı başarıyor. Gökteki yıldızlardan ilham alan ismiyle, zamanı ölçme standartlarnı yeniden tanımlama ilkesiyle hareket eden saat, bunu her zaman zarif güzelliği ve klasıyla başarıyor.

Constellation bu yıl tasarım ve teknolojide bir adım ileri gidiyor. Kadınlar için seçkin çeşitliliğin yanı sıra bu saat ailesinin ün kazandığı mükemmel hassasiyet de sunan 101 yeni model tanıtıyor. 29 milimetrelik modellerde, mekanik üstünlük OMEGA Master Co-Axial mekanizma ile sağlanıyor ve her Master Chronometer sertifikalı saatin fabrikadan çıkmadan önce tabi tutulduğu 8 katı testle garantileniyor. Bu yepyeni seride öne çıkansa, cesur zanaatkarlık. Rafine edilmiş yeni yaklaşım, ikonik tasarımın hemen her kısmına dokunurken 36 yıldan uzun süredir sağlam bir favori olan o "Manhattan" görünümünü de koruyor.

8 yıldızın anlamı

Constellation koleksiyonu, 1952'den beri birçok modelin kasa arkasında yer alan "yıldızların altındaki gözlemevi" madalyonuyla simgeleniyor. Anlamı, OMEGA bünyesinde derin bir öneme sahip ve aynı zamanda günümüzde markayla son derece ilişkili modern bir yorum da barındırıyor. 1933'te OMEGA, İngiltere'deki Kew Teddington gözlemevinde hassasiyet alanında dünya rekoru kırdığında hikaye başlamış oldu. Firma daha sonra 1936'da aynı gözlemevine dönüp tüm kategorilerde hassasiyet alanında yeni bir dünya rekoru kırarak, günümüzde halen geride bırakılamayan bu başarısını tekrarladı. Bu yeterince etkileyici gibi gelebilir ancak 1945'te Cenevre Gözlemevi, yıllık hassasiyet yarışmalarına "kol saati" mekanizması kategorisini ekledi ve OMEGA sonraki sekiz yılda mükemmel bir performansla altı kez ödül kazandı. 1952'de, yeni Constellation koleksiyonu için bir hassasiyet sembolü gerektiğinde de OMEGA tasarımcıları başarılarla dolu bu geçmişten ilham alıyor.

Bu yıl tanıtılan, kadınlar için 101 yeni Constellation modeliyle keşfedilecek birçok ayrıntı var. İkonik Constellation tasarımı korunsa da koleksiyon baştan aşağı bir değişim geçirdi. Her köşede hafif değişiklikler bulabilmek mümkün. Ayrıca koleksiyonun marka yüzleri olan Cindy Crawford, Nicole Kidman, Alessandra Ambrosio ve Liu Shishi, Constellation koleksiyonunun zarif ve cezbedici özelliklerini temsil ediyor.

Eğilimli kenarlar ve bezeller

Mat cilalı yeni Constellation, kasa ve kayış boyunca parlak şevli kenarlarla süslendi. Bu rafine kenarlar sayesinde modeller daha ince ve feminen görünürken yeni bir zarafet ve incelik hissi veriyor. Her saat için kadranın daha rahat görülebilmesini sağlayan daha ince yeni çerçeveler tasarlandı. Daha zarif tasarıma sahip olmalarının yanı sıra, çerçeveler daha ince Roma rakamlarına sahip ve rakamların tamamı artık yukarı bakıyor.

Pençeler ve tepe

Constellation'ın ünlü pençeleri, yeni çerçevelerle orantılı olarak daha ince bir görünüme kavuştu ve daha iyi entegrasyon sağladı. Ayrıca cilalı kenarlarla birlikte, kasa gövdesi ve çerçeveyle daha zarif bir şekilde bir araya getirildi. Tepedeki seçkin ayrıntı, OMEGA'nın Constellation tasarımını değiştirmek için ne kadar ileri gittiğini gösteriyor. Dikkatli baktığınızda, tepenin dişlerinde, kasanın ikonik yarım ay fasetlerine uyan feminen bir yarım ay şekli göreceksiniz.

İbreler ve indeksler

OMEGA, kadran üzerinde değişiklikleri daha hafif tuttu. İbrelerde geometrik bir yaprak şeklinde zarif bir düzenleme yapıldı. Özellikle kadınlar için olan modellerde, yeni indeksler Manhattan ufuk hattından, özellikle de Özgürlük Kulesi'nin üçgen cephelerinden ilham alındı.

Kayış ve kayış klipsi

Koleksiyonda kolay tanınabilen iki farklı kayış stili bulunuyor. Quartz modeller, 2009 modeline benzer bir kayış içerirken 29 milimetrelik Master Chronometer modellerde daha lüks bir kayış yer alıyor. Yeni kayış, orijinal Constellation "Manhattan" koleksiyonundan ilham alıyor ve parlatılmış orta bağlantı parçaları içeriyor. OMEGA yazısının ve logosunun yer aldığı yeni kubbe formlu kapağıyla kayış klipslerinde parlak yarım aylar ve kullanıcının gerektiğinde ekstra 2 milimetre konfora sahip olmasını sağlayan konfor ayarı bulunuyor.

Kasa arkası

29 milimetrelik modellerde zarif tasarım, mekanizmanın kendiliğinden kurulan sisteminin kalınlığını alan kubbe safir cam kullanımıyla sağlanıyor. 25 ve 28 milimetrelik modellerde, ünlü gözlemevi madalyonu yer alıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.