Lee Radziwill Kitabı

 

Lee Radziwill Kitabı

Tüm zamanların en güzel giyinen kadınlarından biri olan ve Jackie Kennedy Onasis'in kızkardeşi olan Lee Radzivill yeni bir kitapla karşımızda. Onun gösterişli hayatını Graf von Faber Castell için kaleme aldık.

Lee Radziwill, yaşayan en ikonik isimlerden biri. Assouline Yayınevi tarafından yayınlanan ilk kitabı Happy Times, piyasaya çıkar çıkmaz ‘bestseller’ haline gelmişti. Önsözünü Peter Beard’ün (Fotoğrafçı ve bir zamanlar Radziwill’in sevgilisiydi), girişini ise Richard David Story’nin kaleme aldığı, Lee’nin bizzat yazdığı kitap, onun neden ve nasıl bir ikon haline geldiğini gözler önüne seriyor.

Amerikan sosyetesinin en ünlü siması olan Radziwill, aynı zamanda Jacqueline Kennedy Onassis’in de kız kardeşi. İkincisi Polonya Prensi Stanisław Albrecht ile olmak üzere üç kez evlenen Radziwill, 1996 yılında uluslar arası en iyi giyinen isim seçildi.

Légion d’Honneur

Şu sıralar 83 yaşında olan ve hem New York hem de Paris’te yaşayan Radziwill, 2008 yılında Fransız Devlet’i tarafından da Légion d’Honneur onur ödülünü aldı. Bir dönem Giorgio Armani’nin halkla ilişkiler direktörlüğünü de üstlenen Radziwill’in yeni kitabı, dünden bugüne fotoğraflarla onun hayatını gözler önüne seriyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular