• Arama

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Mart ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

Tommy Hilfiger’ın Elma Kabuğundan Ayakkabısı

Sıfır atıkla üretilen moda yaratma misyonuyla hareket eden Tommy Hilfiger, elma sektörü atıklarından elde edilen biyolojik bazlı bir deri alternatifi ve elma kabuğundan geri dönüştürülen elyaf ile üretilen iki ayakkabı modeli ile fark yaratmaya devam ediyor. Beyaz ve lacivert seçenekleri bulunan ayakkabılar, İlkbahar 2020 koleksiyonunun parçası olarak, dünya çapındaki seçili Tommy Hilfiger mağazalarında ve zincir mağazalarda satışa sunuluyor. Ağustos 2019’da imzaladığı “The Fashion Pact” ile moda sektöründe sürdürülebilirliği öncelik olarak kabul eden gruba katılan Tommy Hilfiger, bu anlamda fark yaratmak için sektördeki diğer iş ortaklarıyla güç birliği yapıyor. 2030’a kadar %100 yenilenebilir enerji kullanımına geçeceğini açıklayan marka, tamamen geri dönüştürülmüş kumaşlarla üretim yapmayı da hedefliyor.

Mutlu Mikrop You Akmerkez’de Açıldı

Mutlu Mikrop’un yeni konsept mağazası Mutlu Mikrop You geniş marka ve ürün seçkisiyle Akmerkez’de sizleri bekliyor. Mutlu Mikrop’un ikinci ve yeni konsept mağazası Akmerkez’de açıldı. Moda alanından seçtiğimiz tasarımcı ve markalardan geniş bir ürün yelpazesi oluşturuldu. Tamamen kişisel ürünlere odaklı olarak yaratılan bu seçkide iç giyimden çoraba, abiye elbiselerden basic ürünlere kadar birçok parçayı bulabilirsiniz. Özellikle aksesuar tasarımlarını artık bu yeni mağazada; Mutlu Mikrop You’da göreceksiniz. Dekorasyon ve yaşamla ilgili aksesuar seçkisi ise Mutlu Mikrop’ta sergilenmeye devam edecek.

PASHA Bank 5 Yılını Sanatla Kutladı

PASHA Bank, yeni Genel Müdürlük binasında verdiği özel bir davetle 5. yılını kutladı. Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki bölgesel ticaretin gelişimine katkı sağlamayı hedeflerken kültürel yapısını sanatsal bağlarla harmanlayan PASHA Bank, 5. yılına özel tasarlanan bir eserle davetlilerini karşıladı. Heykel sanatçısı Mert Ege Köse, bankaya özel 'Birlik' adlı bir esere imza attı. Heykel sanatçısı Mert Ege Köse ise 'Bizi bir arada tutan nedir?' sorusuyla tasarladığı 'Birlik' eseriyle ilgili olarak; "Cevabı kesinlikle inançtı. İşine inanmak, amaca inanmak, yapabileceğine inanmak, bir araya gelmek, bir ateşin etrafında toplanmak. Bizi her sabah yataktan kaldıran güç, inanç, amaç. Bizi bir arada tutan şey: Birlik…” dedi.

Enza Home’dan “Andy Warhol ve Tasarım Trendleri” Sohbeti

Pop art akımının en önemli sanatçılarından Andy Warhol’un Marilyn Monroe, Campbell Soup ve Flowers gibi ikonik çalışmalarının yer aldığı Andy Warhol Sergisi’nin sponsorlarından olan Enza Home, sergi kapsamında “Andy Warhol ve Tasarım Trendleri” başlıklı  bir sohbet düzenledi. Zeynep Soylu moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte ressam ve heykeltıraş Emre Yusufi, iç mimar Hakan Kütahya ve Enza Home Tasarım Grup Yöneticisi Ebru Dikmen, konuşmacı olarak yer aldı. Sanat, iç mimari ve dekorasyon alanındaki trendler konuşulduğu sohbette Ebru Dikmen, sanatın Enza Home markasını nasıl beslediğinden bahsederken; Emre Yusufi ise dijitalleşmenin sanat üzerindeki etkilerini anlattı. Hakan Kütahya’nın ise Pop art’ı bir yaşam biçimi olarak gördüğünü ifade ettiği etkinlik, Andy Warhol Sergisi’nin halen devam etmekte olduğu UNIQ EXPO’da gerçekleşti. 

‘Anadolu’nun Kuşları’ Kitapçılarda!

Türkiye’nin köklü holdingleri arasında yer alan Tekfen Holding ve Grup Şirketleri’nin sosyal sorumluluk bilinciyle kurdukları Tekfen Vakfı, başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Vakıf, kuruluşunun 20. yıldönümünde ‘Anadolu’nun Kuşları’ adlı kitabı ile Anadolu’nun zengin biyoçeşitliliğinin kayıt altına alınmasına büyük katkı sağlıyor. Tekfen’in geçtiğimiz senelerde yayınladığı ‘Anadolu’nun Çiçekleri’ ile başlayan serinin 2.si olan kitap, flora ve faunamızın korunması adına büyük önem taşıyor. Ödüllü doğa fotoğrafçısı ve belgesel yapımcısı Fatih Orbay’ın çektiği binlerce kare arasından seçilen birbirinden göz alıcı karelerden oluşan 432 sayfalık kitabın danışmanlığını ise, Gernant Magnin yapıyor. Anadolu’da yaşayan ya da yolu buradan geçen 310 kuş türünü konu alan kitap, Türkiye’nin eşsiz doğal zenginliğini gözler önüne sermek için de muhteşem bir kaynak niteliği taşıyor.

Swarovski İlkbahar 2020 Koleksiyonu

Swarovski, her geçen gün daha hızlı ilerleyen günümüz dünyasında, İlkbahar Koleksiyonu ve Kampanyası için yüzünü olumlu ve doğal enerjinin gücüne dönüyor. Dünyanın dört bir yanındaki kadınları içlerindeki ışıltının kaynağını bulmaya davet eden Swarovski, yeni koleksiyonunda huzuru ve ihtişamı bir arada sunuyor. Işıltılı semboller ve muskalarla tamamlanan İlkbahar Koleksiyonu, denizden ilham alan siluetler ile zenginleşiyor. Hem ilkbaharın hem de yeni bir on yıllık dönemin başlamasıyla yeni başlangıçlara her zamankinden daha çok hazır olunan bugünlerde, Swarovski’nin tasarımları da bunun için ayrıca ilham veriyor.

Step İstanbul 15-19 Nisan’da Tomtom Kırmızı’da

2019 yılında “Sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır.” fikriyle yola çıkan Step Istanbul, bu yıl ikinci kez düzenleniyor. 15 – 19 Nisan arasında Tomtom Kırmızı’da Ford Otosan ortak sponsorluğu ile gerçekleşecek olan etkinlik,  erişilebilir sanatın ilk olarak benimsediği fiyat politikasına bu yıl da devam ediyor.  Eserlerin 500 – 20,000 TL fiyat aralığında sunulacağı etkinlik, 20’yi aşkın çağdaş sanat galerisi ve 250’ye yakın çağdaş sanatçıyı sanatseverler ile buluşturuyor. Her geçen yıl daha fazla genci sanatla buluşturmayı amaçlayan Step İstanbul, 15-16 Nisan tarihlerinde öğrencilere ücretsiz giriş imkanı sunuyor. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.