• Arama

Paris Moda Haftası 2019-20 Sonbahar Kış Koleksiyonları

Paris Moda Haftası 2019 2020 sonbahar kış defilelerinde öne çıkan en güzel koleksiyonları inceleyin.

Chanel 2019-20 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Şubat ayında kansere yenik düşerek hayatını kaybeden ikonik tasarımcı Karl Lagerfeld’in elinden son kez geçen Chanel koleksiyonu, Paris Moda Haftası’nın son gününde sergilendi. Her zaman yarattığı birbirinden eşsiz şovlarla, her seferinde kendisine hayranlık uyandıran Lagerfeld, 2019-20 sonbahar kış koleksiyonu için İsviçre Chalet’lerini Paris’e getirdi. Alpler’in karlı atmosferinden dolayı kimsenin topuklu giymediği defileye birçok ünlü geldi. Defile başlamadan Karl Lagerfeld’in sesinin dinlendiği ve onu anmak için 1 dakika sessizliğin sağlandığı şovun finalinde, mankenler gözyaşlarına hakim olamazken izleyiciler de duygusal anlar yaşandı. Defilede elinde beyaz gülle yürüyen Penelope Cruz ise, izleyicileri şaşkına uğrattı.

Balmain 2019-20 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Olivier Rousteing, daha önce bahsettiği gibi ¨tatlı zehir¨ olarak nitelendirdiği koleksiyonunda romantizme meydan okuyor. 2019-2020 sonbahar kış koleksiyonu için sorun yaratan insanlardan ilham alan Rousteing, şimdiye kadarki en giyilebilir koleksiyonlarından birini yarattı. Siyah hakimiyetiyle başlayan şov, renklilerle devam edip daha sonra yine siyahlarla kapanışı yapıyor. Balmain’in her zamanki tarzını koruyan tasarımlarda ceketler ön plana çıkıyor. Ayrıca koleksiyonda çok fazla kullanılan viniller yeni bir trendin sinyallerini veriyor.

Christian Dior 2019-20 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Dior defilesinin bir tarafında feminizm, diğer tarafında ise 80’ler dönemindeki kadınların kodları öne çıktı. Markanın tasarımcısı Maria Grazia Chiuri, bu koleksiyonda Dior’a tüm çalışmalarını göz önüne sermeye çalışmış. Paris Moda Haftası’nın ilk gününde defilesini gerçekleştiren Dior, kendi füzyonuyla büyüttüğü konforunu giyilebilir tasarımlarıyla sunuyor. Rodin Müzesi’nde gerçekleşen defilede 80’lerinin sonunda olan Binga, şovun açılışını kendi yazdığı şiiri okuyarak yaptı. Görkemli bir şekilde gerçekleştirilen koleksiyonda, gündüzden geceye giyilebilen kıyafetler yoğunluktaydı. İşlemeli tük etekler, ince kazaklar ve straplez elbiseler koleksiyonun öne çıkan parçalarındandı. 

Yves Saint Laurent2019-20 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Yves Saint Laurent, yılın en iddialı defilesini gerçekleştirdi diyebiliriz. Çarpıcı koleksiyonunun yanı sıra renk şovlarıyla da moda dünyasını büyüledi. Markanın tasarımcısı Anthony Vaccarello, YSL podyumunu yüzlerce neon ışıkla süsledi. Şov esnasında ışıklar kapatılarak neon ışıkların ve neon kıyafetlerin dansı gözler önüne serildi. Yves Saint Laurent’nin 2019 Sonbahar Kış koleksiyonu büyük omuzlar, küçük etekler ve abartılı kol detaylarının hakimiyeti altındaydı. Genel olarak parçalar, ipek, kadife ve kürkten oluşurken 80’li yılların modasından da büyük izler taşıyordu.

Maison Margiela 2019 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Maison Margiela, siyahlar içerisinde bir defile gerçekleştirdi. 2019 Sonbahar Kış Koleksiyonu genel olarak siyahlardan oluşsa da neon renk ayakkabı, pantolon ve takımlar da vardı. Neon renkli sunulduğu dakikalar defilenin en çarpıcı anıydı… Özellike bu parçaları markanın erkek koleksiyonunda daha fazla gördük. Klasik bir çizgiye sahip olan koleksiyonda, genel olarak maxi boy takım, elbise, etek ve paltolar vardı.

Chloe 2019-20 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Natacha Ramsay-Levi’nin hazırladığı bu koleksiyon, her gardıroba girebilecek cinsten. Tamamıyla feminen bir koleksiyon ortaya çıkaran Chloe, diğer sezonların aksine bu sezon daha az romantik tasarımlara yönelmiş. Kadife ve ipek gibi kumaşların ağırlıklı kullanıldığı koleksiyonda, farklı renk kombinasyonlarıyla uyum yakalanmış.

Paco Rabanne 2019-20 Sonbahar Kış Koleksiyonu

¨Bir tasarımcı olarak benim işim, aşk ve emeği görebileceğiniz şeyler yapmak¨ diyen Paco Rabanne’nin Kreatif Direktörü Julien Dossena, kadınların aşkı hissetmesini istiyor. Kendi dekoratif vizyonunu yansıtmak için markanın miras zincirlerini kıran Dossena’nın koleksiyonunda; saten uzun elbiseler, çiçek desenleri ve kadifeler dikkat çekiyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.