• Arama

Kağan Gökalp’ın Gözünden Pitti Uomo 2019

 Milimetric kurucu ortağı ve moda danışmanı Kağan Gökalp Floransa’da düzenlenen Pitti Uomo fuarından izlenimlerini anlattı.

Yaklaşık 10 senedir ustalıkla yürüttüğü kişiye özel dikim takım elbiseleri ile terziliğe yeni bir anlam kazandıran Milimetric’in kurucusu Kağan Gökalp, Floransa’da düzenlenen Pitti Uomo fuarında 2019-2020 sonbahar kış sezonuna yönelik izlenimlerini OGGUSTO için aktarıyor.


 

Bu yıl Pitti Uomo’nın beni en etkileyen tarafı erkek giyiminde alabildiğine esen özgürlük rüzgarları oldu. Büyük kareli kumaşlardan tek ceket, tek pantolonlar… Rengarenk her tür kumaş ve desenden takım elbise. Fuarın en baş köşesine kurulmuş renkli erkek giyiminin kale burçları gibiydi adeta.

Kruvaze ve kadife ön planda

Kruvazenin ağırlığı daha da hissedildi bu fuarda. Özellikle de flanel, harris tüvit tarzı kalın ve gramajlı kumaşlardan üretilen kruvazeler. Çizgilinin tahtını kareli kruvaze takım elbiseler zorlamaya başladı bile.

Fitilli kadife ceketler kadar gömleklerde çok kullanılan bir kumaş türü olarak karşımıza çıktı. Spor ceketlerde fitilli kadife ağırlığını hissettirirken, gece davetlerinde giyilmek üzere tasarlanan smokinlerde de parlak fitilsiz düz kadife revaçtaydı.

Balıkçı yaka geri dönüyor

Norveçli balıkçıların yüzyıllardır giydikleri balıkçı yakalar bu fuarın favori parçalarındandı. Balıkçı yaka kazakları önümüzdeki kış sezonunda da sıkça göreceğiz. Kaba atkuyruğu örgülü rengarenk kazaklar erkek modasını daha da renklendirecek.  Flanel, tüvit ceketlerin içinde tabii… Renk demişken, Latin Amerika yerlilerinin ve Moğolistan gibi ülkelerin etnik renkleri de Batı modasını giderek daha çok etkisi altına almaya başladı.

Ayakkabılarda astar dönemi

Ayakkabı tasarımında da büyük bir yenilik gözlemleyen kişiye özel gömlek ve takım elbise markasının kurucu ortağı ve moda danışmanı Kağan Gökalp, kravatlarda gördüğümüz şal desenin aynen ceket astarı gibi ayakkabının içinde astar olarak kullanılmaya başlandığını belirtti. Ceket gibi ayakkabının içinde de rengarenk bir astar dönemi kendini iyiden iyiye hissettiriyor. Ayakkabıda başlayan bu astar ve renk devrimi bakalım muhafazakar ayakkabı markalarında ve tutucu tüketici nezdinde nasıl bir tsunami dalgası yaratacak?

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.